Prosto z boiska II ligi wschodniej. Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz

Relacja z meczu 5. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz.

W 6. kolejce II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał przed własną publicznością Pelikan Łowicz 1:0 (0:0).

Mecz rozgrywany był w bardzo niekorzystnych warunkach. Na Mazowszu od samego rana dominował upał i niesamowita duchota. W takiej aurze zawodnikom obu drużyn przyszło rywalizować o ligowe punkty. Jak można się było spodziewać pogoda spowodowała, iż zespoły grały bardzo ospale i nie kwapiły się z tworzeniem akcji.

Przez całe spotkanie Pelikan Łowicz był cofnięty na własną połowę i pozostawiał gospodarzom dużo miejsca do organizowania ataków. Goście największe zagrożenie stwarzali z dośrodkowań oraz strzałów z daleka. Michał Bigajski, który strzegł bramki drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego nie miał jednak dużo pracy.

Mimo dużej swobody Świt nie miał pomysłu na grę i nieustannie bił głową w mur. W taki sposób przebiegło 90 minut spotkania. Dopiero w doliczonym czasie gry bramkową akcję przeprowadził boczny obrońca gospodarzy i dzięki dużej dozie szczęścia dograł piłkę do Patryka Zycha. Zych, który był już sam na sam z pustą bramką, zdobył gola strzałem z pierwszej piłki. Świt wygrał z Pelikanem 1:0.

Dużo szczęścia potrzebował Świt, aby pokonać swojego dzisiejszego rywala. Na dziś nie ważny jest jednak styl, a kolejne trzy punkty dopisane do ligowego dorobku. W następnym meczu zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego zmierzy się z Wisłą Puławy.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 1:0 (0:0)
Bramka: Zych (90)