Prosto z boiska II ligi wschodniej. Świt - OKS

Relacja z meczu 27. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn.

W piątkowy wieczór, na inaugurację 27. kolejki II ligi wschodniej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ na własnym stadionie OKS 1945 Olsztyn 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla Olsztynian zdobył w 67. minucie spotkania Suchocki.

Świt po ostatniej porażce z Olimpią Elbląg nadal zachował szanse na awans do I ligi. Sytuacja w tabeli bardzo się jednak spłaszczyła i aby liczyć na końcowy sukces zespół do końca sezonu musiał zagrać praktycznie bez straty punktów. W piątek Świt zmierzył się z zespołem ze środka tabeli OKS 1945 Olsztyn.

Od początku spotkania widać było, że piłkarze obu drużyn nie zamierzają odstawiać nóg. Gra toczyła się głównie w środku boiska, a optyczną przewagę mieli gospodarze. Żaden z zespołów nie był jednak w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Do przerwy na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim mieliśmy zatem bezbramkowy remis.

Na początku drugiej połowy zdecydowanie zaatakował OKS. Z minuty na minutę goście grali coraz agresywniej i widać było, że szukają swojej szansy do zdobycia gola. Dopięli swego w 67. minucie meczu. Po stracie obrońcy Świtu, piłkę niedaleko "szesnastki" gospodarzy przejął zawodnik gości i idealnie dośrodkował do Suchockiego. Ten bez problemów z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Według relacji golkipera Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Michała Bigajskiego po zdobyciu bramki goście cofnęli się na własną połowę i bronili jednobramkowej przewagi.

Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego zaatakował, jednak nie był w stanie przebić się przez defensywnie ustawioną ekipę z Olsztyna. W końcówce spotkania jeden z zawodników gospodarzy wyszedł "sam na sam" z golkiperem gości, jednak górą był ten drugi. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Zawodnicy OKSu w swojej grze prezentowali istną "obronę Częstochowy", a gospodarze byli bezradni. Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał z OKS 1945 Olsztyn 0:1.

Świt przegrał kolejne spotkanie i szansa na awans do wyższej klasy rozgrywkowej powoli się oddala. Jak powiedział Michał Bigajski "...szkoda kolejnych straconych punktów, szczególnie że z przebiegu meczu nie zasługiwaliśmy na porażkę. Oczywiście wszyscy nadal wierzymy w awans i zrobimy wszystko aby do tego doprowadzić...". W następnym meczu Świt zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola, która zajmuje piąte miejsce w II lidze wschodniej.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 0:1 (0:0)
Bramka: Suchocki (67)