Prosto z boiska II ligi wschodniej. Świt - Puszcza

Relacja z meczu 32. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Puszcza Niepołomice.

W meczu 33. kolejki II ligi wschodniej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 1:1 (0:0). Jedyną bramkę dla zespołu z okolic Warszawy zdobył w 82. minucie Dariusz Zjawiński.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który nadal myśli o awansie do I ligi, podejmował na własnym stadionie już pewnego spadkowicza Puszczę Niepołomice. Mecz od samego początku był jednak bardzo wyrównany. Więcej przy piłce utrzymywali się goście, jednak nie wynikały z tego żadne klarowne sytuacje. Najlepszą okazję w pierwszej części gry mieli gospodarze, piłkę zmierzającą do bramki wybił w ostatniej chwili jeden z obrońców Puszczy. Do przerwy niespodziewanie kibice oglądali bezbramkowy remis.

W drugiej połowie widowisko nie uległo zmianie, a można powiedzieć, że to Świt był bliższy objęcia prowadzenia. Jak to jednak w piłce nożnej bywa, bramkę zdobyli goście. W 57. minucie gry Tomasz Moskała świetnie wykorzystał płaskie dogranie wzdłuż pola karnego i zdobył gola dla swojego zespołu. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do ataku, jednak nie byli w stanie wykorzystać kolejnych sytuacji. Jak powiedział bramkarz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Michał Bigajski "...staraliśmy się z całej siły zdobyć wyrównującego gola, jednak ciągle brakowało dokładności.

Jednocześnie musieliśmy uważać na groźne kontry Puszczy, ponieważ pod tym względem ten zespół jest świetnie przygotowany...". Bramkę na 1:1 udało się zawodnikom gospodarzy zdobyć dopiero w 82. minucie spotkania. Po kuriozalnym błędzie bramkarza gości, piłkę przejął Dariusz Zjawiński i po rajdzie "jeden na jeden" z golkiperem Puszczy zdobył gola. Niestety dla Świtu do końca spotkania nie udało się już zmienić wyniku i padł jednobramkowy remis.

W II lidze wschodniej pozostała jeszcze do rozegrania jedna kolejka ligowa. Obecnie Świt znajduje się na czwartej lokacie i do miejsca gwarantującego awans do I ligi traci dwa punkty. O promocję do wyższej klasy rozgrywkowej biją się jeszcze zespoły Wisły Płock, Okocimski KS Brzesko oraz Olimpii Elbląg. Najbliżej osiągnięcia celu są ci ostatni, którzy prowadzą w ligowej tabeli.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
Bramki: Zjawiński (82) - Moskała (57)