Prosto z boiska II ligi wschodniej. Świt - Resovia

Relacja z meczu 29. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Resovia.

W meczu 29. kolejki II ligi wschodniej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował 1:1 (1:1) z Resovią.

Mimo ostatniego remisu ze Stalą Stalowa Wola, dla Świtu Nowy Dwór Mazowiecki pozostała nadzieja awansu do I ligi. W sobotę na drodze do tego celu stanęła Resovia, zajmująca 10. miejsce w II lidze wschodniej.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. Gra toczyła się głównie w środku boiska, a kibice mogli oglądać więcej walki i fauli niż podbramkowych sytuacji. Na prowadzenie w 23. minucie meczu wyszła Resovia. Po zamieszaniu w polu karnym i wielokrotnych dobitkach różnych zawodników gości, drogę do bramki znalazł Sebastian Hajduk. Kwadrans później z rzutu wolnego wyrównał Zjawiński i mecz rozpoczął się od nowa. Do końca pierwszej połowy więcej bramek nie padło.

W drugiej części gry mecz nadal był wyrównany, jednak częściej do sytuacji podbramkowych dochodzili gospodarze. Za każdym razem brakowało trochę dokładności lub szczęścia. Resovia starała się utrzymywać przy piłce, jednak szło im to dość nieudolnie. Jak powiedział bramkarz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Michał Bigajski "...szkoda tylu nie wykorzystanych szans na wyjście na prowadzenie, ponieważ z przebiegu meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo. Oprócz strzelonego gola, goście nie zagrozili specjalnie naszej bramce, a w najlepszej dla nich sytuacji na szczęście byłem górą...". Żaden z zespołów nie zdobył już w tym meczu bramki. Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował z Resovią 1:1.

Patrząc na porażkę Wisły Płock i remis Olimpii Elbląg, strata punktów z Resovią była dużą stratą dla Świtu. Obecnie piłkarze z Nowego Dworu Mazowieckiego tracą do wicelidera z Elbląga trzy punkty i w sprawie awansu wszystko jest jeszcze możliwe. W następnej kolejce Świt zmierzy się na wyjeździe z GLKS Nadarzyn.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Resovia 1:1 (1:1)
Bramki: Zjawiński (39) - Hajduk (23)