116191 miejsce

Prosto z boiska II ligi wschodniej. Świt - Wigry

Relacja z meczu 25. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki.

Przeżywający ostatnio spadek formy drugoligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki, w sobotnie popołudnie zmierzył się z Wigrami Suwałki. Gospodarze wygrali 3:1 i w obliczu porażki liderującej Olimpii Elbląg zrównali się z nią punktami (Świt jest nadal wiceliderem ze względu na gorszy stosunek meczu bezpośredniego).

W meczu 25. kolejki Świt podejmował Wigry Suwałki. Zespół z polskiego bieguna zimna zajmuje 11. miejsce w tabeli i nad miejscami spadkowymi ma bezpieczną przewagę. Świt natomiast ostatnio dwa mecze z rzędu przegrał i w przypadku podobnej dyspozycji straciłby zaraz miejsce gwarantujące awans do I ligi. Mecz z Wigrami potoczył się jednak dla gospodarzy idealnie. Według relacji Michała Bigajskiego, bramkarza Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, dwie szybko zdobyte bramki bardzo uspokoiły grę. W pierwszej połowie zespół z okolic Warszawy był zdecydowanie lepszą ekipą, kontrolującą przebieg spotkania. Wigry ograniczyły się do kontrowania i w małym stopniu zagrażały bramce strzeżonej przez Bigajskiego. Do przerwy po bramkach Kosieca i Czerkasa z rzutu karnego, Świt prowadził 2:0.

Druga połowa była zupełnie odmiennym widowiskiem. Na boisku dominację przejęli zawodnicy Wigier, którą udokumentowali golem zdobytym w 55. minucie meczu. Po dalekim rzucie z autu i zamieszaniu w polu karnym, kontaktową bramkę strzałem z głowy zdobył Darda. Od tego momentu goście zdecydowanie zaatakowali, a Świt groźnie kontrował. Jedna z takich kontr zakończyła się czerwoną kartką dla zawodnika gości. Mimo straty zawodnika Wigry nadal atakowały, jednak cały czas na posterunku był Michał Bigajski. Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego do końca spotkania skutecznie się bronił. Na dodatek w 81. minucie meczu po akcji z kontry bramkę na 3:1 zdobył Czerkas i ustalił wynik meczu.

Świt po wygranej z Wigrami nadal pozostaje wiceliderem II ligi wschodniej. W meczu na szczycie tabeli Wisła Płock wygrała 3:0 z liderem Olimpią Elbląg, co spowodowało, iż wszystkie ekipy bardzo się do siebie zbliżyły. Obecnie zarówno Olimpia jak i Świt mają po 45 punktów, ale tuż za nimi z 44 oczkami jest już Wisła Płock. Do końca sezonu jeszcze dziewięć kolejek zatem wszystko się może zdarzyć. Już w następnej dojdzie do kolejnego bardzo ważnego dla układu tabeli spotkania. Olimpia Elbląg podejmie na własnym boisku Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki 3:1 (2:0)
Bramki: Kosiec (9), Czerkas (10 k.) (81) - Darda (55)