Facebook Google+ Twitter

„Prosto z nieba”. Powstaje polski film fabularny o katastrofie smoleńskiej

Głównym powodem stworzenia filmu „Prosto z nieba”, było zdominowanie tematu katastrofy w Smoleńsku przez politykę. Reżyser Piotr Matwiejczyk zapewnia, że jego obraz będzie opowiadał historię katastrofy widzianą oczami rodzin ofiar i że będzie to całkowicie apolityczne dzieło.

"Film będzie się składał z pięciu nowel, które przedstawią historię rodzin związanych w jakimś stopniu, większym lub mniejszym, z katastrofą smoleńską" - powiedział w niedzielę Matwiejczyk podczas realizacji w Warszawie pierwszych zdjęć do filmu.

Fabuła opowiadanej historii rozpoczyna się przed świtem 10 kwietnia 2010 r. Kolejne minuty filmu będą oferowały widzom możliwość zapoznania się z pierwszymi informacjami o problemach z lądowaniem samolotu oraz o katastrofie i jej ofiarach. "W filmie zobaczymy, jak te wiadomości docierały do osób, których bliscy polecieli na uroczystości do Katynia i jak na nie zareagowali" - tłumaczył reżyser.

„Prosto z nieba” to samodzielnie finansowana przez reżysera produkcja. Zdjęcia do filmu potrwają do końca lutego, a w połowie marca ma być on już gotowy. Na ekranie zobaczymy m.in. Olgę Bołądź, Marcina Bosaka, Renatę Dancewicz, Eryka Lubosa, Mirosława Bakę oraz Aleksandrę Bednarz.

"W filmie mam do przedstawienia dramat mojej rodziny. To, że coś nam się rozpada, czego nie potrafimy posklejać. Widz zobaczy, co i jak zmienia się w naszych sercach i głowach pod wpływem potencjalnej możliwości takiej tragedii, bo w filmie nie jest do końca powiedziane, że nas to dotyka, że któreś z nas ginie" - tłumaczył Bosak.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.