Facebook Google+ Twitter

"Prosto z Polski", czyli w deszczu o aquaparku

Słupsk na antenie telewizyjnej miał się pojawić wczoraj o godz. 17.20. Plac Zwycięstwa, zwolennicy i przeciwnicy budowy aquaparku i mieszkańcy miasta... A wszystko w programie TVN24 "Prosto z Polski". Jak na ironię, w głównej roli wystąpiła... woda.

Jeszcze przed południem radni PO i PiS zwołali konferencję prasową, by przedstawić swoją propozycję - jak to zapowiadali w anonsach - dla Macieja Kobylińskiego, prezydenta Słupska. I zaproponowali w miejsce planowanej budowy aquaparku, zainwestowanie w basen o wymiarach olimpijskich z elementami aquaparku. Według Zdzisława Sołowina (PO), przewodniczącego Rady Miejskiej Słupska, inwestycja ta powinna zamknąć się kwotą 60 milionów zł. Prezydent otrzyma zgodę radnych na wyasygnowanie na ten cel 10 milionów z budżetu miasta. Kto jest autorem tej koncepcji i koniecznych do jej urzeczywistnienia ekonomicznych wyliczeń? Nie wiadomo.

Przeciwnicy aquaparku uzbroili się w dmuchany basenik, jako przeciwwagę dla tej inwestycji. / Fot. Ryszard K. HetnarowiczPo południu, na godzinę przed czasem wejścia na antenę telewizyjną programu o spornym aquaparku, woda przyszła z nieba! Dość licznie zgromadzeni przedstawiciele obu stron - ze zdecydowaną przewagą zwolenników idei budowy Parku Wodnego - kryli się pod murami ratusza i komentowali deszcz. - Po co wam aquapark? Wystarczy się rozebrać i poskakać po kałużach! Dużo taniej! - naśmiewali się przeciwnicy inwestycji. - To niebo płacze nad waszą głupotą! - ripostowali optujący za budową aquaparku.

Zwolennicy wyposażyli się w hasła nakłaniające radnych PO i PiS do dbania o interes mieszkańców lub... wylatywania "za miasto". / Fot. Ryszard K. HetnarowiczW tym czasie red. Adam Kasprzyk gorączkowo ustalał godzinę nadania programu. Deszcz i zagrożenie burzą nie ułatwiały mu zadania. Wreszcie, po niemal godzinnym oczekiwaniu, można było wyartykułować swoje argumenty do kamery i mikrofonu. Było na to raptem 7 minut. I ruszył rwący potok słów!
Przeciwnicy: Miasto jest zadłużone! W jakim stanie są mieszkania komunalne i drogi? To priorytet! Lepiej zbudować baseny przyszkolne! Prezydent chce mieć swój pomnik! Nie jesteśmy przeciwni Parkowi Wodnemu, ale inwestowaniu za wszelką cenę! Te długi będą spłacać jeszcze nasze dzieci!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.09.2009 23:45

Na szczęście Sztuka nie żyje sesjami, tylko obsesjami.... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytułem uzupełnienia informacji.
Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Słupsku niczego nie rozstrzygnęła. Prezydent Kobyliński nie przyjął propozycji radnych PO i PiS by budować aquapark za 62 miliony zł. Sesja zostanie wznowiona 9 września.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, Pani Agnieszko! W przyszłości postaram się znaleźć takie temat, które ujęte w suchą relację będą radosne i optymistyczne już w fakcie samego istnienia! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ryszardzie, brawa za artykuły, dzięki nim mogę się dowiedzieć, co słychać w moim mieście:)
pozdr.
A.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.