Facebook Google+ Twitter

Prosty i tani parking w zatłoczonym centrum Wrocławia

Podczas prowadzonych remontów ulic i skrzyżowań istnienie możliwość stworzenia znacznej ilości tymczasowych (nawet na 6 m-cy) miejsc parkingowych np. w rejonie Placu Nowy Targ we Wrocławiu.

Wobec prowadzonej inwestycji drogowej związanej z przebudową Placu Bema we Wrocławiu oraz wyłączeniem z ruchu odcinka torów tramwajowych od Hali Targowej przy ul. Nankiera do Kościoła O. Dominikanów (odcinek przy ul. Piaskowej i Św. Katarzyny) proponuję rozważyć możliwość wykorzystania nieczynnego tymczasowo torowiska tramwajowego na tym odcinku do stworzenia (przy odpowiedniej organizacji ruchu w tym rejonie miasta) i urządzenia tymczasowego parkingu dla samochodów osobowych (może nawet na 6 miesięcy, płatnego lub bezpłatnego w tak ważnym i ubogim w miejsca parkingowe miejscu miasta) po uprzednim, odpowiednim wydzieleniu tego odcinka np. barierkami przestawnymi metalowymi od czynnego odcinka torów w kierunku do ul. Grodzkiej i stworzenia na tym odcinku możliwości parkowania (zamiast karania kierowców) w tym rejonie miasta. Dodam, że mnie nie ukarano.

Sądzę, że miasto Wrocław powinno wychodzić z takimi pomysłami naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców, tym bardziej, że wymagają one pomysłu i znikomych kosztów. Wierząc, że pomysł jest do przyjęcia i szybkiego wdrożenia, a być może do stosowania w innych uzasadnionych rejonach naszego Pięknego miasta. Dajmy dobry przykład służąc i myśląc o uciążliwościach jakie dotykają mieszkańców i gości naszego miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.