Facebook Google+ Twitter

Prostytucja - była, jest i będzie. Dlaczego jej nie zalegalizować?

Nasze państwo działa jak dziecko we mgle. Te sfery, które powinny mieć jak najmniej regulacji prawnych, aby się rozwijać mają ich aż nadto, a te, których regulacje przyniosłyby wymierny pożytek, nie mają i nie będą ich mieć.

 / Fot. Bjarki Sigursveinsson/domena publicznaProstytucja była, jest i będzie. Ten, kto ma wątpliwości, nie wie, co mówi, a jeśli w to rzeczywiście wierzy, oszukuje sam siebie. Założenie, że nie da się jej wyeliminować jest podstawą dążeń do jej legalizacji. Piętnują ją trzy podstawowe światowe religie: judaizm, chrześcijaństwo i islam.

Nie zawsze jednak kościół ganił ten proceder, bo np. w Babilonii karano prostytutki, które świadczyły swoje usługi poza świątynią, co prawdopodobnie  / Fot. W24wynikało z chęci zachowania przez świątynie korzyści materialnych związanych z tym uprawianiem prostytucji. W średniowieczu to właśnie kościół zajmował się organizacją domów publicznych.

W Polsce prostytucja jest legalna, ale zagadnienia prawne z nią związane nie są uregulowane, co stwarza wielki obszar „szarej strefy”.

Prostytucja jest jedyną nieopodatkowaną działalnością zarobkową w Polsce. Dlatego nierząd stał się łatwym sposobem potwierdzenia w skarbówce źródła wysokich dochodów. Co dziesiąty podatnik pytany w urzędzie skarbowym, skąd ma pieniądze odpowiada, że ze świadczenia usług seksualnych – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. Fiskus przez lata kapitulował przed takimi podatnikami, ale w końcu wypowiedział im wojnę. Prosi o przedstawienie dowodów i sprawdza, czy na pewno podatnik żyje z nierządu. Ale, jak to można udowodnić?

Prostytucja jest legalna w Holandii od 1815 roku. Prostytutki są regularnie badane przez lekarzy a od 1996 roku płacą podatki. Holandia jest pierwszym krajem na świecie, który oficjalnie traktuje prostytucję jako pracę, a całą branżę jako sektor gospodarki wraz ze wszelkimi konsekwencjami tego posunięcia - ubezpieczeniami zdrowotnymi, zabezpieczeniem emerytalnym, ale też i płaceniem podatków. Podobnie w innych europejskich krajach: prostytutki w Holandii są zatrudnione na umowę o pracę, w Austrii (działalność gospodarcza -samozatrudnienie). W Szwajcarii, Grecji, Libanie, Turcji i Senegalu prostytucja jest legalna i w pełni uregulowana.

Prostytucja to w Polsce biznes, który rocznie przynosi sutenerom nawet 10 miliardów złotych. Pracujące w agencjach towarzyskich dziewczyny to tylko trybiki w tym wielkim mechanizmie. Szacuje się, że prostytutek w Polsce jest około 200 tysięcy.

Pewnie zaraz przeczytam, że opodatkowanie prostytutek, to wykorzystywanie „biednych” kobiet, ale nie łudźmy się, one są świadome tego, co robią, a gros pieniędzy za usługi inkasują sutenerzy na etacie w mafii.Ten zawód przetrwa wszystko i zawsze będzie przynosił dochody. Padną małe rodzinne firmy, padnie wszelka działalność jednoosobowa przygniecione ciężarem zusów, śmusów i innych danin. Wszystko może paść, a prostytucja przetrwa.

O tempora! O mores!

Więcej o prostytucji we "Wprost", na stronie temida.free.ngo.pl, i "Newsweeku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

kielecki
  • kielecki
  • 11.06.2012 16:48

"Prostytucja była, jest i będzie. Ten, kto ma wątpliwości, nie wie, co mówi, a jeśli w to rzeczywiście wierzy, oszukuje sam siebie."
... bo napisała tak Beata Rudnicka posiłkując się wikipedią:D
Szkoda żeś nie napisała ile i które kraje penalizują korzystanie z usług seksualnych. Ale jasne - lepiej kroczyć tą samą ścieżką co Senegal

Komentarz został ukrytyrozwiń
6059
  • 6059
  • 29.01.2012 22:54

To się nazywa obsesja, albo fetyszyzm. Trzeba pana Kraszewskiego omijać... i wystarczy nie reagować na zaczepki. Trollizm.. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ty na jakich zasadach tutaj jestes wypraszam sobie takie pytania

Komentarz został ukrytyrozwiń

stanislawa krystyna zdrodowska Dzisiaj 21:00
=============================
Zapomniala pani, wiec przypomne, Czy przyjechala pani do Niemiec i zostala tutaj na stale jako niemiecki przesiedleniec, Aussiedler? Tak, czy nie? Jezeli nie to jak uzyskala Pani prawo stalego pobytu?

I tak sie tego dowiemy, jezeli Pani ponownie na to proste pytanie nie odpowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miroslaw Kraszewski przestan z tym starym dziadkiem jakims Bartoszewskim kogo on obchodzi ? to nie atrakcyjny facet a ty ciagle o nim do upada !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja publikuje glownie udokumentowane rzeczy: Koles imitatora profesora, maz pani prezydent Bundestagu wrzeszczy na polskie matki, ktorym zabrano dzieci i zakazano mowic po Polsku. Bartoszewski milczy. po zakonczeniu panelu w rozmowie z matkami(rowniez nagrane) odmowil jakiejkolwiek pomocy. Pozniej Bartoszewski dostal od niemieckiego chama nagrode pieniezna w Pradze.

http://www.youtube.com/watch?v=HOntSw77lQo&list=UUsVUX5aQggSJroSkSM9S5ow&index=23&feature=plcp

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zawiodłem się na Panu Panie Kraszewski !!! :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartoszewski musi odejść...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arkadiusz Gębka Dzisiaj 20:36
=====================
Dodam wiecej: Takiej kobiecie unikajacej legalnej pracy i placenia podatkow, czyli bez dochodow zabiera sie dziecko - jezeli jest matka samotnie wychowujaca dziecko i zakazuje widywania dziecka. Do momentu az sie kobieta dostosuje. Sa wsrod nich Polki. Nie moga one liczyc na pomoc pana Wladyslawa Bartoszewskiego. Pelnomocnik rzadu odmowil polskim matkom jakiejkolwiek pomocy w obecnosci swiadkow w trakcie publicznego spotkania w siedzibie Komisji Europejskiej w Berlinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie przypuszczam aby cos takiego bylo ze do burdelu trzeba do pracy bo Herz iV zabiora ,jakas wyjatkowa sytuacja ale faktem jest ze w urzedach pracy pracuja czesto ludzie pozwalajacy sobie na wszystko albo trafiaja na tz. 400euro Job i wtedy poprostu latwo jest nimi kierowac wesolemu szefowi ,a prawda jest ze Polki nie maja najlepszej opini w Niemczech niestety rozbijaja rodziny ida po trupach itd ,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.