Facebook Google+ Twitter

Proszę a oto dowody na ich nikczemną działalność!

W poniedziałek 3 lipca kolejna odsłona procesu o naruszenie dóbr osobistych, jaki Lech Wałęsa wytoczył Krzysztofowi Wyszkowskiemu, dawnemu sekretarzowi redakcji „Tygodnika Solidarność”.

Poszło o wypowiedź Wyszkowskiego w telewizyjnym programie „Warto rozmawiać” ponad rok temu, w którym powiedział, że w październiku 1981 r. w czasie wizyty w Paryżu delegacja „Solidarności” oskarżyła Wałęsę o kradzież pieniędzy otrzymanych od francuskich związkowców.

Mimo że proces jeszcze trochę potrwa, a główni aktorzy tego wydarzenia ponownie przesłuchani gotowa jest już wersja robocza mowy końcowej b. prezydenta. www.wiadomości24.pl dotarły do jej fragmentów. Stylistyka oraz interpunkcja jest oryginalna.

Lech Wałesa i Krzysztof Wyszkowski na sali sądowej Fot. DB


„Wysoki Sądzie Pozwany jak i jego kilku świadkowi  to grupa ludzi która ma swoją prawdę i szuka do tej tylko prawdy dowodów .Nikt i nic nie jest w stanie ich przekonać , nie przyjmują od zawsze do wiadomości faktów ,argumentacji racjonalnej , wyroków Sądów .W związku z tym nie będę starał się przekonywać do oczywistości a tylko dostarczę  niepodważalnych  dowodów i faktów ..na absurdy tych obrzydliwych pomówień na niszczenie dobrego imienia ,honoru tak indywidualnego jak i zbiorowego- Polskiego .Bo przecież to jest publiczne szkalowanie przewodniczącego solidarności i szkalowanie największego Polskiego pokojowego zwycięstwa pod moim przewodnictwem .Nie mamy w historii dużo zwycięstw a to co mamy też niektórzy próbują niszczyć  .W walce przeciwnik tych ludzi wykorzystywał podrzucając spreparowane materiały czy podpowiadając im do wykorzystania zaistniałe sprzyjające ku temu okoliczności  .Dysponując podrzuconą tak przygotowaną manipulacją ludzie Ci stawali się często bardziej niebezpieczni w walce od zdefiniowanego wroga . I tak jest do dziś . Proszę a oto dowody .na  ich  nikczemną działalność oraz dowody na prawdziwą działalność którą nie chcą zauważyć  .


1]Każdy okres funkcjonowania organizacji  jest rozliczany otrzymując absolutorium .Formalnoprawnie zostało wszystko w swoim czasie rozliczone .właśnie tak , więc pozwany Wyszkowski po co ten  cyrk ośmieszający wobec świata po 25 latach.

2]Pomówienie o  zabór pieniędzy Francuskie .Aby dać pieniądz musi być uchwała statutowa związku i to nie jest kopertówka  przypadkowa , byłoby  to niepoważne , a nawet obraźliwe i kryminogenne . to można sprawdzić u źródeł , u tych którzy rzekomo dawali .Jak to fizycznie miało by wyglądać ,  dobiegali to każdego z delegatów ktoś z Francuskiej strony  i wkładali do kieszeni a ja miałam zaszyte,  zablokowane kieszenie i jak mogli mi włożyć .kiepski obraźliwy nieprawdopodobny żart .


Świadek Drogoń  mówi że słyszał o tych zawłaszczonych francuskich pieniądzach a nawet je wydawał na zakup radia do okradzionego samochodu .Świadku Drogoń jak mnie nie przeprosisz a mi się zechce to odpowiesz  za fałszywe  zeznania  , bo widzisz  w kwietniu obrobiono mi samochód  a we Francji byliśmy w październiku .mam na to niezbite dowody .Pani Sobierajska zeznała że widziała latające koperty , nie widziała pieniędzy przypuszcza że były w nich pieniądze .Niech sobie przypuszcza a ja powiem że to były listy miłosne .i niech to tak zostanie .Tylko raz zabrałem tą Panią do  delegacji  , po poznaniu jej możliwość jej  wielkością nie mogło już nigdy być razem ze mną w delegacji i nie była  .Niech fachowcy sprawdzą życiorys i karierę tej Pani i powiedzą czy moja decyzja była słuszna  jeśli ktoś na to ma ochotę ja nie .Ja jestem przekonany że tak ..


Świadek Merkel może mówić i mówił  jedynie to co  mu Wyszkowski w fantazji urojonej opowiadał i było to w kolizji z innymi opowiadaniami .Świadkowie Gwiazda , Walentynowicz też opowiadają różne bzdurne rzeczy,  ale nie byli wtedy we Francji , znają opisywaną sytuacji przez często opowiadaną gdzie się tylko da opętańczą fantazję Wyszkowskiego .Jak ten wymyślony niemożliwy hańbiący moje dobre imię  przykład ma się do tych tylko kilku w pełni udokumentowanych faktów

1] czy pozwanemu i jego obrony świadkom  jest wiadome to że nie pobierałem wypłaty pensji  ani żadnych innych apanaży ,a w bankach Gdańska było moje oświadczenie że wszystko co przychodzi na moje nazwisko proszę przekazywać upoważnionym przez związek na związek .

A  oto dowody na piśmie miedzy innymi  podpisane przez obecnego prezydenta Kaczyńskiego .

2] Czy wiadomo pozwanemu iż pieniądze z nagrody Nobla przekazałam na szpital stoczniowy odpowiednia tablica  na tym szpitalu o tym świadczy . 

3] Inna tablica o przekazaniu moich prywatnych pieniędzy wisi w siedzibie Krajowej związku ,a punkcie diagnozy kardiologicznej

4] Największe moje dary milionowej wartości są złożone na jasnej Górze ,  częściowy spis przekazuję na dyskietce tak pozwanemu jak i sądowi .To tylko kilka przykładów bezinteresownego przekazania osobistego moich prywatnych milionowych wartości  .

5]Czy pozwany pamięta jeśli nie to przypominam i niech to sprawdzi że były taka oto sytuacja gdzie chciano rozbić walkę strajkową w dzień wypłaty kiedy żony i rodziny pracowników  przyszły po pieniądze dyrekcja ogłosiła że będą wypłacane tylko tym co nie strajkują .  w ułamku sekundy ogłosiłem bez konsultacji i demokratycznych uzgodnień .że strajkujący mogą odbierać podwójne wypłaty .i wypłaciliśmy Może to ciekawsze jak brednie o absurdalnej defraudacji”.Co Ty sądzisz o tym? To autentyczna stylistyka Lecha Wałęsy?
Taka będzie mowa końcowa byłego prezydenta?

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.