Facebook Google+ Twitter

Proszę o pomoc dla p. Doroty i jej dzieci

P. Dorota Matuszny jest samotną matką trójki wspaniałych dzieci, które niestety cierpią na różne rodzaje niepełnosprawności.

Dorota Matuszny wraz z dziećmi. / Fot. Agnieszka SadowskaWymagają usprawniania i leczenia, które pochłania jej cały czas i wszystkie dostępne (niestety, bardzo niewielkie) środki finansowe. Nie stać jej na pokrycie kosztów wszystkich niezbędnych leków, sprzętu rehabilitacyjnego i edukacyjnego, a przede wszystkim specjalistycznych badań i rehabilitacji. Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc finansową dla Niej i jej dzieci; jest szansa że ich życie dzięki Państwa pomocy stanie się łatwiejsze, bardziej radosne, i że nie staną się w przyszłości obciążeniem dla społeczeństwa.

***********************************************************************

Adrian ur. 25.07.1996 jest uczniem specjalnego ośrodka szkolno wychowawczego w Cieszynie.

Jest chory na padaczkę Lenox Gastou, która jest odporna na leki. Ma upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym i nie umie mówić. Potrzebuje wsparcia i pomocy swojej mamy.

Potrzebuję również pomocy innych, żeby mógł w jakiś sposób się choć trochę usamodzielnić.

Jest pogodny, choć czasem choroba daje mu się we znaki i nie wie co się z Nim dzieje , wtedy robi się agresywny.

Jest samotnikiem, boi się ludzi ponieważ przez Jego chorobę jest niezrozumiany.

****************************************************************

Wiktoria ur. 29.03.1999 jest chora na upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym i z podejrzeniem zespołu Angelmana.

Potrzebuje pomocy psychologów ,logopedów i lekarzy .Uczy się mówić choć ciężko jej to wychodzi bo nie potrafi się za bardzo skupić i szybko zapomina. Mama stara się jej pomóc ale do tego jest niezbędna rehabilitacja która dużo kosztuje.

***************************************************************

Aleksandra ur. 20.09.2004 Jest chora na upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim ,padaczkę skryto pochodną. Potrzebuję pomocy wielu osób logopedy ,psychologa, neurologa . Niezbędna jest rehabilitacje, która pomoże Jej usprawnić sie i być może kiedyś w miarę normalnie funkcjonować.

*****************************************************************

Dzieci są w trakcie diagnostyki zespołu Angelmana. Potrzebują pomocy psychologiczno-logopedycznej i rehabilitacji usprawniającej.

Dlatego zwracam się do Was z prośba o pomoc dla Nich!!!

Więcej informacji oraz jak można pomóc:

http://www.dorota-m.yoyo.pl/prosba.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Trzymam kciuki:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest Pani fantastyczna matka Pani Doroto:-)
Pozdrawiam i życzę wiele dobra w 2010r.:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem trudny, nie będę moralizowała. Mając jedbo chore dziecko nie zdecydowała bym się na więcej. Doroto piszesz "świat który jest pełen zazdrości ,nienawiści oraz dyskryminacji".
Świat czy ludzie na tym świecie?. Jeśli będę mogła pomogę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szukajcie a znajdziecie.Chciałam podziękować Pani Ani Bołt za paczkę którą nam przysłała oraz Pani Agnieszce za umieszczanie moich apeli z prośba o pomoc i wszystkim którzy nam pomagają w jakikolwiek sposób.
Badania prenatarne zawsze są dostepne ale tylko wtedy jak jest do tego uzasadnienie a lekarz nie widział potrzeby robienia takich badań ,niektóre choroby genetyczne wychodzą z czasem a przede wszystkim moim zdaniem badania służą do uśmiercenia problemu a nie do rozwiązywania ,jestem osobą ,która jest przeciwniczką aborcji więc nic by i tak mi takie badania nie dały,a to czego nie widać to nie znaczy ,że nie czuje i nie żyje .Moje poczucie winy i wyrzuty sumienia nie dały by mi żyć spokojnie więc wolę żebrać o pomoc dla moich dzieci niż zostać ich zabójcą .Nie widzę różnicy miedzy tym czy to jest aborcja ,czy dać teraz komuś karabin i niech odstrzeli teraz jak widzi człowieka bo w końcu to problem.
Poza tym rehabilitacja może zdziałać cuda Ola miała być rośliną a teraz skacze i śmieje się nie jest do końca sprawna ale nie jest rośliną więc nie wiadomo co może się jeszcze zdążyć bo nasz mózg nie do końca jest zbadany więc nikt nie może powiedzieć czy ktoś będzie samodzielnie egzystował czy nie .Spotykam różnych ludzi i takich którzy krytykują i takich którzy pomagają i są otwarci na problemy ludzi innych i wiem ,że ludzie o wielkich sercach zmieniają ten świat ,świat który jest pełen zazdrości ,nienawiści oraz dyskryminacji.W życiu jest tak że każdego może coś dotknąć czy w domu czy na ulicy gdziekolwiek .
Dorota mama Adriana ,Wiktorii i Oli

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo ważny materiał..liczę na pomoc i serdecznie pozdrawiam..wiem,że jest bardzo ciężko.
Oczywiście"Wielki plus",dla Ciebie Agnieszko:)
Kolejna ludzka tragedia,ale ufam z całych sił,że przeczyta to ktoś kto pomoże.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.