Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3688 miejsce

Proszek z rogu nosorożca jest droższy niż złoto

Zarząd Parków Narodowych w RPA przegrywa walkę z kłusownikami wyposażonymi w nowoczesny ekwipunek do polowania na nosorożce. Puder z rogu nosorożca uważany jest w chińskiej medycynie za doskonały afrodyzjak i środek odmładzający.

Modelka Elle Macpherson została ostro skrytykowana przez Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z powodu wywiadu, jakiego udzieliła kilka dni temu dla brytyjskiego "Sunday Times".
Zapytano ją o jej zainteresowanie chińską medycyną. W wywiadzie Macpherson opowiedziała, że stosuje proszek z rogu nosorożca. Nosorożce są pod ścisłą ochroną, grozi im całkowita zagłada, tylko dlatego że są brutalnie zabijane przez kłusowników dla ich rogów, bardzo cenionych w azjatyckiej medycynie.

Oto fragment wywiadu:
Reporter: powiedziałaś, że jesteś miłośniczką chińskiej medycyny. Jak smakuje mielony róg nosorożca?
Elle: trochę jak mielona kość wymieszana z grzybami. Ale robi swoją robotę.
Reporter: skąd wiesz, że ci pomógł? Wielu uważa, że chińska medycyna to obłuda.
Elle: powiedzmy w ten sposób - mi to pomaga.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nosorozec.jpgW wyniku krytyki, w późniejszym wywiadzie dla telewizji Elle powiedziała, że nigdy nie używała rogu nosorożca, a wywiad to był tylko żart.

Proszek zrobiony z rogu nosorożca nie jest tani, kilogram kosztuje 60 tys. dolarów, czyli prawie 20 tys. dolarów więcej niż kilogram złota. Obserwujemy ostatnio duży wzrost zapotrzebowania na rogi nosorożców, jego poziom jest najwyższy od 15 lat.

Kłusownicy najpierw zabijają albo usypiają zwierzę, później odcinają róg piłą mechaniczną a nosorożec wykrwawia się do śmierci. Rzeczniczka International Fund for Animal Welfare - Erica Martin powiedziała: "nie można pozwolić używać produktów pochodzących ze zwierząt pod ochroną. Po pierwsze, sprzedaż proszku z rogu nosorożca jest nielegalna, po drugie, cztery z pięciu gatunków nosorożców są obecnie na wymarciu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

inka
  • inka
  • 19.11.2011 20:09

Oby ten kto zabija dla zysku-odpokutował to kiedyś. Wierzę ze tak jest. kasa jest wazna, ale nie zapewni szczęscia we wszystkim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.