Facebook Google+ Twitter

Protasiewicz: Dlaczego wygrałem? Bo chcą zapory przed sektą smoleńską

Jacek Protasiewicz pokonał Grzegorza Schetynę na Dolnym Śląsku. Jak stwierdził, wygrał nie dlatego, że popierał go Donald Tusk, ale dlatego, że ludzie oczekują "mądrego rządzenia i zapory przed sektą smoleńską". Nowy szef PO uważa, że partia powinna wrócić do korzeni.

 / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiPo ogłoszeniu wyników (205 dla Protasiewicza, 194 dla Schetyny), nowy szef Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku stwierdził, że PO powinna wrócić do priorytetowych wartości: pokory, braku triumfalizmu i solidnej pracy. Właśnie dlatego zamierza rozpocząć współpracę z innymi środowiskami, m.in. z ludźmi prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. "Czy ludzie oczekują od nas walki np. z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem? Oczekują mądrego rządzenia i zapory przed ludźmi z sekty smoleńskiej" - powiedział.

"Korona nam z głowy nie spadnie, jeśli będziemy współpracować z osobami, które z różnych powodów nie mają legitymacji partyjnej, a myślą podobnie jak my, bo kiedyś zaczynały z nami pracę także w PO" - dodał.

Czytaj także: Schetyna przegrał wybory. Protasiewicz śpiewa mu sto lat i planuje czystki?

Być może to dzięki temu pomysłowi zwyciężył - na zjeździe zaproponował delegatom sojusz z Dutkiewiczem, czego nie zrobił Schetyna. Niezależnie od tego, co przesądziło o wygranej, nowy szef PO na Dolnym Śląsku uważa, że nie miało na nią wpływu poparcie Donalda Tuska. "Proszę zwrócić uwagę, że ani razu nie padło podczas zjazdu nazwisko premiera Tuska, bo toczyliśmy spory naprawdę o przyszłość naszego regionu" - tłumaczył.

Jak podaje Polskie Radio, Protasiewicz zamierza w zrównoważony sposób rozwijać region, nie tocząc bojów z Wrocławiem. "Tak jak region potrzebuje Wrocławia, tak Wrocław potrzebuje silnego Dolnego Śląska i nikt nikomu w rozwoju nie będzie przeszkadzał" - zapowiedział.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Panie Krzysztofie ten kraj już jest załatwiony na cacy. Wszystkie niemal media, banki, strategiczne gałęzie przemysłu w obcych rękach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja już wolę wybory szefów regionu w świetle kamer [ Protasiewicz i Schetyna są mieszkańcami tego regionu] niż wozić w teczkach z jednego województwa do drugiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całe szczęście, że kończy się komedia z "demokratycznymi" wyborami w PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.10.2013 14:30

Nie orientuję się zbytnio w brudnych gierkach PO - Schetyna to taki koń trojański, którego należy się pozbyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magda - być może celowo prowokują jakiś poważniejszy konflikt? Stąd to ciągłe w mediach prostactwo ,buractwo i podgrzewanie atmosfery!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman- to nie jest kiepski żart Protasiewicza to jest polityczne prostactwo, to jest arogancja wobec społeczeństwa. Wygrał w wyborach sterowanych, w politycznej ustawce i zaczyna rozgrzewać istniejący bardzo niebezpieczny konflikt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ledwie wygrał wybory ,a już zaczął obrażać. Bardzo kiepski start Protasiewicza!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Protasiewicz wygrał, bo ludzie oczekują zapory przed sektą smoleńską, PO wygrało bo ludzie oczekiwali zapory przed PiS a zwykli obywatele mają te obydwie ZAPORY na co dzień. Kiedy w końcu runą te zapory przed zaporami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.