Facebook Google+ Twitter

Protasiewicz nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Jacek Protasiewicz wycofał swoją kandydaturę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To pokłosie afery na lotnisku we Frankfurcie nad Menem, gdy pijany europoseł obrażał obsługę portu.

 / Fot. PAP"Decyzję podjąłem wczoraj sam. Konsultowałem się z prawnikami Parlamentu Europejskiego, którzy powiedzieli, że procedura wyjaśniania incydentu potrwa dłużej niż układanie list" - powiedział Protasiewicz dziennikarzom Gazety Wyborczej. Europoseł nie składa jednak broni i ma zamiar dowieźć, że pracownicy niemieckiego lotniska przekroczyli uprawnienia.

26 lutego niemiecki "Bild" napisał, że pijany Protasiewicz obrażał pracowników lotniska we Frankfurcie. Miał wznosić między innymi nazistowski okrzyk "Heil Hitler". Policja siłą odprowadziła polityka PO na posterunek. Sam europoseł inaczej przedstawiał incydent. Jego zdaniem zawinił - jak to określił - "pyszałkowaty celnik".

W rozmowie z tygodnikiem "Wprost" Protasiewicz powiedział, że nadszarpnął zaufanie części wyborców. "Nie wiem, jak bardzo i nie wiem, jak dużej części, ale wiem, że tak jest i z tym faktem nie dyskutuję" - mówił. Zapowiada jednak, że będzie walczył o odzyskanie zaufania wyborców.

28 lutego Jacek Protasiewicz zrezygnował z przewodniczenia klubowi PO-PSL w Parlamencie Europejskim oraz z funkcji szefa kampanii PO w nadchodzących wyborach europarlamentarnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.