Facebook Google+ Twitter

Protasiewicz: Z Mińskiem trzeba ostrzej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-13 19:53

Szef zespołu do spraw Białorusi w Parlamencie Europejskim będzie rekomendował europosłom zaostrzenie stanowiska wobec władz w Mińsku.

Jacek Protasiewicz, który przez dwa dni przebywał na Białorusi, rozmawiał o sytuacji w tym kraju z liderami opozycji, przedstawicielami polskiej mniejszości oraz hierarchami Kościoła katolickiego i Cerkwi prawosławnej.

Eurodeputowany przyznał w rozmowie z Polskim Radiem, że możliwa jest sytuacja, w której Bruksela całkowicie zamrozi kontakty z Mińskiem.

Jednocześnie przewodniczący unijnego zespołu do spraw Białorusi zadeklarował finansowe wsparcie Unii Europejskiej dla Mińska w przypadku reform. „Jeśli białoruskie władze będą zmieniać swój kraj wprowadzając demokratyczne reformy, to mogą liczyć na pomoc w walce z kryzysem gospodarczym" - powiedział Jacek Protasiewicz Polskiemu Radiu.

Jacek Protasiewicz ponownie przyleci na Białoruś już za dwa tygodnie. Polskiemu europosłowi towarzyszyć będą eurodeputowani odpowiedzialni w Parlamencie Europejskim za przestrzeganie praw człowieka. W marcu zespół do spraw Białorusi, którym kieruje polski polityk, przygotuje raport na temat sytuacji w tym kraju oraz podejmie decyzje dotyczące białoruskiej reprezentacji w programie Partnerstwa Wschodniego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.