Facebook Google+ Twitter

Protasiuk nie chciał startować z powodu złej pogody. Pokłócił się z Błasikiem

Prokuratura Wojskowa potwierdza zeznania świadków, którzy twierdzą, że 10 kwietnia na płycie lotniska, a potem na trapie samolotu generał Błasik kłócił się z kapitanem Protasiukiem. Pierwszy pilot nie chciał startować, bo nie otrzymał aktualnego stanu pogody na lotnisku w Siewiernym.

Scenę kłótni zarejestrowała kamera przemysłowa, a potwierdzają ją też świadkowie. Prokuratura potwierdza, że bada sprawę. " W tej kwestii prowadzone były dowody w postaci przesłuchań świadków, jak również zabezpieczono film z kamery przemysłowej - przyznaje płk Zbigniew Rzepa z Naczelnej Prokuratury Wojskowej".

Świadek potwierdza kłótnię Protasiuka z Błasikiem

Także reporterzy TVN24 dotarli do osób, które potwierdzają, że pilot tupolewa po tym jak nie otrzymał aktualnego stanu pogody w Smoleńsku, pokłócił się z gen. Błasikiem. Ten ostatni udzielił mu reprymendy, używając słów wulgarnych.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

gazetka bez napletka
  • gazetka bez napletka
  • 13.03.2011 08:13

całe nagranie znajduje się na płycie PL (płycie lotniskowej)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 25.02.2011 13:51

@Jerzy Konopka

Nikt nie widział katastrofy, a wszyscy o niej dyskutują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Film to następna "wrzutka" jak można dyskutować publicznie o czymś czego nie widzieliśmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 25.02.2011 09:37

''Scenę kłótni zarejestrowała kamera przemysłowa, a potwierdzają ją też świadkowie. Prokuratura potwierdza, że bada sprawę. '
Tak bez wątpienia to zostało zaaranżowane :)
Panie Konopka odrobina dystansu i logiki by się przydała.

Tylko patrzeć jak runa słupki nadmuchanej frazesami i populizmem popularności PiS'u :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leszek Wanat
  • Leszek Wanat
  • 25.02.2011 09:33

Głupie gadanie. Tak jak w dowcipie: "jakby to drzewo nie wyrosło mi przed samochodem, to nie miałbym wypadku". Samolot schodził po scieżce (dobrej, albo złej - nie ma różnicy) na AUTOPILOCIE, co jest NIEDOZWOLONE w przypadku Smoleńska. Ponadto używano radiowysokościomierza, co jest szczególnie na kursie 259 NIEDOZWOLONE. Piloci tworzyli własną "instrukcję obsługi"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiarygodność reporterów tvn jest nikła po tym jak dla własnej promocji niemalże uśmiercili Kubice.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Wróbel
  • Jerzy Wróbel
  • 25.02.2011 08:47

Kto znał osobiście generała Błasika ten wie, jakich wulgarnych słów używał w stosunku do podwładnych. Ale żeby tak do oficera? Kultura osobista generała budziła wstręt i odrazę. Mogą coś na ten temat powiedzieć rodziny wojskowych, którzy zgineli pod Mirosławcem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
CK
  • CK
  • 25.02.2011 05:35

TVN to wiarygodna stacja ???? hi ,hi hi hi. Te dziady promują tylko rząd i interesy Uboli .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta P.
  • Marta P.
  • 25.02.2011 05:19

Jak wyszła prawda o montażyscie Wiśniewskim to szybko wymyślono niby afere z Błasikiem by przykryć pierwszą afere .
Nieżle manipulują co ??To jest propaganda rodem z PRLu.Że niby Błasik naciskał że był niby pijany.Prawde próbuje się przykryć kłamstwem .Turowski agent i donosiciel organizował przelot Prezydenckiego samolotu ,tak kombinowali by doszło do katastrofy ....Ni się udało -- ale prawda wyjdzie na jaw !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 25.02.2011 00:37

Prawda zawsze prędzej, czy później wyjdzie na jaw. Kto miał w życiu choćby minimalny kontakt z wojskiem ten wiedział od początku, że presja ze strony przełożonych musiała być ogromna. Smutna prawda, ale PRAWDA !