Facebook Google+ Twitter

Protest bez związkowców

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-04-07 07:24

Szykuje się demonstracja w obronie pracowników Impela. Bez związkowców wrocławskiej firmy. Nawet 1,5 tysiąca osób zrzeszonych w Komitecie Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników może pojawić się w czwartek 19 kwietnia we Wrocławiu.

Będą protestować przeciwko łamaniu praw osób zatrudnionych we wrocławskim Impelu. Przejdą sprzed siedziby spółki przy ul. Ślężnej do Rynku. Co ciekawe, związkowcy z samego Impela na manifestację się nie wybierają.

– Nie przyłączamy się do protestu. Wynegocjowaliśmy z zarządem podwyżki i według mnie wszystko zmierza w dobrą stronę – mówi Michał Kulczycki z zakładowej "Solidarności".
Innego zdania jest Jarosław Urbański z Komitetu Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników. – Zgłaszają się do nas pracownicy Impela, którzy skarżą się na firmę – twierdzi Urbański. Według niego w najgorszej sytuacji są osoby przysyłane przez agencje pracy tymczasowej. Dodaje, że spotkał się także z problemami osób, które chciały założyć związek zawodowy.

Z takimi stwierdzeniami nie zgadza się Katarzyna Marszałek, rzeczniczka Impela. – Wszystko robimy zgodnie z prawem. Jesteśmy regularnie kontrolowani przez inspekcję pracy i nie było do nas żadnych zastrzeżeń – twierdzi.
Zapowiedziana demonstracja to już drugie zamieszanie wokół spółki w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Pod koniec ubiegłego roku związkowcy z Impel Cleaning domagali się podwyżek płac. Udało im się wytargować minimalną płacę dla pracowników na poziomie 1006 zł brutto.

Wrocławski Impel jest największą w Polsce firmą specjalizującą się w usługach zewnętrznych dla przedsiębiorstw, głównie sprzątaniu, ochronie i cateringu. Zatrudnia ponad 30 tys. pracowników.
(LUK)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.