Facebook Google+ Twitter

Protest Białorusinów przed Centralną Komisją Wyborczą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-28 21:03

Około 300 osób demonstruje w Mińsku przed biurem informacyjnym białoruskiej Centralnej Komisji Wyborczej. Na Plac Październikowy przyszli głównie młodzi zwolennicy Białoruskiego Frontu Narodowego. Opozycjoniści domagają się uznania wyników głosowania za sfałszowane i rozpisania nowych wyborów.

Zwolennicy opozycji przynieśli ze sobą transparenty z hasłami "Uczciwym wyborom TAK, fałszerstwom NIE", "Łukaszenka - ostatni dyktator Europy" czy "Miejsce dyktatury jest na śmietniku historii". Nad tłumem demonstrantów powiewają również niebieskie flagi Unii Europejskiej.

Na Placu Październikowym praktycznie nie widać funkcjonariuszy milicji. Nieliczne patrole spacerują jedynie obok wejścia do biura informacyjnego Centralnej Komisji Wyborczej.

Obecny wśród demonstrantów lider opozycji Aleksander Milinkiewicz uważa, że to dobry moment na zmianę nastroju politycznego na Białorusi. Niedawno uwolniony z więzienia były kandydat na prezydenta Białorusi Aleksander Kazulin powiedział zaś Polskiemu Radiu, że "Białorusini powinni się zastanowić, czy w kraju w ogóle odbyły się jakieś wybory".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.