Facebook Google+ Twitter

Protest głodowy w obronie lekcji historii zawieszony. Tylko na święta

Uczestnicy protestu głodowego w sprawie nauczania historii w szkołach ponadgimnazjalnych, poinformowali w piątek na konferencji prasowej, o zawieszeniu głodówki.

Jak powiedział "Gazecie Prawnej" Piotr Gdyza, jeden z sześciu protestujących działaczy opozycji demokratycznej czasów PRL, "...ze względu na szacunek dla Święta Zmartwychwstania Pańskiego zawieszamy naszą głodówkę". Podkreślił jednocześnie, że nie zakończy to działań protestacyjnych, które zostaną wznowione 10 kwietnia.

Na konferencji prasowej zapowiedziano także powołanie Obywatelskiego Ruchu Wychowawczego, który skupi osoby o podobnych poglądach jak oni. Inicjator warszawskiego protestu, Adam Borowski, liczy także na wycofanie się z reformy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Plan reformy krytykują m.in. politycy partii prawicowych, część historyków oraz studenci z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Niezależne Zrzeszenie Studentów i Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

Zobacz: Polska Akademia Nauk także protestuje przeciwko zmianom podstawy programowej!

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Patent wyłącznie polski: bywały protesty głodowe "rotacyjne", teraz protest z przerwą na świateczną wyżerkę.
PAnie Robercie - pyta Pan, czy protest będzie skuteczny - otóz nie będzie. Nikt nie schudnie ani grama!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aktualne modernizacje systemu oświatowego (choć słowo system, mogłoby się gniewać) to konsekwencje zmian jakie wprowadził Buzek, Handke przy aplauzie Krzaklewskiego, Solidarności i Kościoła. Gdzie wówczas byli głodujący? Mam jednak nadzieję, że protest będzie skuteczny. W końcu człowiek (dzisiejsi protestujący również) uczy się do końca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.