Facebook Google+ Twitter

Protest indyjskich chrześcijan w Delhi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-29 09:34

Kilka tysięcy chrześcijan indyjskich demonstrowało w New Delhi w akcie solidarności z ofiarami pogromów w stanie Orisa. Wszystkie katolickie szkoły w Indiach są dziś zamknięte .

W Orisie nadal utrzymuje się napięcie, choć skala pogromów organizowanych przez hinduskich fundamentalistów nieco zmalała. Wśród manifestantów byli indyjscy biskupi z arcybiskupem Vincentem Concessao, metropolitą Delhi na czele. Hierarcha podkreślał, że hinduscy fundamentaliści i inne osoby biorące udział w zamieszkach nie mają szacunku dla praw człowieka, praw gwarantowanych przez Konstytucję i dla wolności sumienia.

Uczestnicy wiecu przyjęli memorandum skierowane do władz centralnych Indii. Oczekują między innymi dymisji rządu stanowego i wprowadzenia władzy gubernatora, oddania dystryktów najbardziej dotkniętych zamieszkami pod opiekę wojska, a także rządowej pomocy dla setek chrześcijan, którzy uciekli z terenów dotkniętych pogromami.

W trakcie trwających od niedzieli pogromów w Orisie zginęło kilkanaście osób, kilkaset zostało rannych. Spalono wiele kościołów oraz zrujnowano dziesiątki osad, w których mieszkali chrześcijanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.