Facebook Google+ Twitter

Protest kierowców w Prudniku

Już w sobotę 19 stycznia prudniccy kierowcy zaprotestują przeciwko zbyt wysokim cenom paliw w ich mieście.

Po Brzegu i Opolu, także prudniccy kierowcy postanowili sprzeciwić się zbyt wysokim cenom paliw. Prudniczanie O takich cenach paliw polscy kierowcy mogą tylko pomarzyć / Fot. Mateusz Bireckiw końcu zmobilizują swoje siły i zmierzą się z dwoma paliwowymi potentatami - P.K.N. Orlen i Statoil, których stacje znajdują się w Prudniku. Ceny paliw w tym miasteczku od zawsze były wyższe niż w innych miejscach na Opolszczyźnie. - W Białej jest średnio 12 gr taniej na gazie i 20 gr taniej na benzynie. Poza tym taniej jest w Czechach - pisze na prudnickim forum jeden z internautów.

Kiedy i gdzie?


- Autorem protestu nie jestem, ja tylko go przeciągam z Brzegu i Opola do nas. Tak, że pierwsi byli ludzie z Brzegu. Myślę, że każdy kto przyjedzie będzie organizatorem protestu - mówi Wojciech Bogusławski, jeden z pomysłodawców prudnickiej akcji. Protest użytkownicy forum www.prudnik.info zaplanowali na sobotę 19 stycznia. Rozpoczną od spotkania organizacyjnego o godz.12, na parkingu przed dworcem PKP. Stamtąd ruszą na blokadę dwóch największych stacji paliw w Prudniku.

O co chodzi?


Plakat prudnickiej akcji / Fot. Wojciech BogusławskiProtest polega na zablokowaniu przez jak najdłuższy czas stacji benzynowych. Protestujący będą tankować bardzo małe ilości paliwa, płacąc Już w sobotę 19 stycznia ta stacja zostanie zablokowana. / Fot. Mateusz Birecki miedziakami, (1gr, 2gr, 5gr), do tego myjąc długo i dokładnie szyby w swoich wozach.

O pomyśle opolskich kierowców mówi dla Nowej Trybuny Opolskiej Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku paliw:
- (...) Jeśli nie działa konkurencja, to muszą pojawiać się inne mechanizmy, choćby takie jak obywatelski protest. Moim zdaniem nie jest on bez szans. Taka akcja na pewno będzie miała oddźwięk w opinii społecznej. A to ma znaczenie dla firm, bo wpływa na ich społeczny odbiór i w ten sposób szkodzi ich obrazowi i wizerunkowi, który budują za wielkie pieniądze.(...)

A co jeśli się nie uda?


Prudniczanie są zdeterminowani i jeżeli ta akcja nie przyniesie efektów to będą organizowane kolejne:
- Jak protest nie przyniesie skutku to trudno, będzie trzeba zrobić kolejny w kolejną sobotę aż osiągniemy to czego żądamy - kończy Bogusławski.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ładnie;)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za bardzo obywatelski tekst, interesująco i zwięźle napisany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.