Facebook Google+ Twitter

Protest mundurowych - postulaty dla Marcinkiewicza i Dorna

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-06 08:07

Łódź. Chcą poprawy warunków pracy, zachowania dotychczasowych przepisów emerytalnych i podwyżek. Ponad 70 procent funkcjonariuszy kwalifikuje się do uzyskania zasiłku z opieki społecznej.

Dziennik Łódzki Około 50 policjantów, strażaków i pracowników służby więziennej, ze związkowymi flagami, manifestowało w czwartek w łódzkim pasażu Schillera. Protest przeciwko fatalnej sytuacji finansowej funkcjonariuszy służb mundurowych zorganizowały związki zawodowe. Jeśli do 12 lipca rząd nie zdecyduje się na rozmowy ze związkowcami, tego dnia przed gmachem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odbędzie się protest ogólnopolski.

- Kolejne ekipy rządzące obiecują nam reformy, podwyżki, ale po wyborach o wszystkim zapominają - stwierdził Grzegorz Rudecki, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

- Chcemy poprawy warunków pracy, zachowania dotychczasowych przepisów emerytalnych i podwyżek. Ponad 70 procent funkcjonariuszy kwalifikuje się do uzyskania zasiłku z opieki społecznej.

W manifestacji wzięli udział funkcjonariusze, którzy mieli wolny dzień albo urlop. "Bezpieczeństwa nie kupuje się na wyprzedaży. Bezpieczeństwo musi kosztować!" - napisali w ulotkach.

- W Polsce policjant po 20 latach służby zarabia na rękę niewiele ponad dwa tysiące, w krajach Unii Europejskiej początkujący dostaje półtora tysiąca, ale euro. A przecież tak samo narażamy życie i zdrowie - tłumaczył Grzegorz Rudecki. - Nie jesteśmy górnikami, nie mamy kilofów, nie pojedziemy bić się przed gmachem Sejmu. Chcemy rozwiązać nasze problemy przy stole, nie na ulicy.

Wśród postulatów protestujących znalazło się też żądanie równego traktowania szpitali MSWiA w Warszawie i Łodzi. Zdaniem manifestujących, łódzka placówka została bez powodu pozbawiona dobrego szefa i jest znacznie gorzej finansowana.
Zobacz także:
Pikietowali mundurowi - Domagają się podwyżek

Sześcioosobową delegację manifestantów przyjął Witold Gwiazda, wicewojewoda łódzki. Obiecał, że postulaty natychmiast przekaże premierowi Kazimierzowi Marcinkiewiczowi i wicepremierowi Ludwikowi Dornowi.
(mp.)
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.