Facebook Google+ Twitter

Protest na Białorusi przeciw uznaniu wyborów przez UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-27 16:37

Ulicami stolicy przeszło kilkadziesiąt osób - Polaków i Białorusinów - w manifestacji wspierającej białoruską opozycję. Uczestnicy demonstracji zaapelowali do władz Polski i Unii Europejskiej o nieuznawanie wyników jutrzejszych wyborów parlamentarnych na Białorusi. Domagali się wolnego głosowania. Manifestację zorganizowała organizacja "Bielaruskaja Nacyjanal'naja Pamiac".

Białorusini mogą głosować przedterminowo już od kilku dni. Według opozycji, umożliwia to władzom masowe fałszerstwa w głosowaniu. Opozycja już dziś nazywa jutrzejsze wybory farsą.

Białoruski opozycjonista Antoś Ciależnikau uważa, że Zachód nie powinien ufać Aleksandrowi Łukaszence, który wysyła sygnały o rzekomej odwilży politycznej.

Jutro na Białorusi odbędą się wybory parlamentarne. Do komisji wyborczych praktycznie nie zostali dopuszczeni przedstawiciele opozycji. Według białoruskiej opozycji, służby specjalne tego kraju rozpętały kampanię nacisku na jej kandydatów. Blokowano spotkania z wyborcami, zastraszano, a także zwalniano z pracy za zgłaszanie się na listy wyborcze opozycji.

Białoruska opozycja wskazuje także na fakt, że żaden z zachodnich obserwatorów, którzy będą przyglądać się wyborom nie zostanie dopuszczony do procesu liczenia głosów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.