Facebook Google+ Twitter

Protest na Facebooku: "Nie" dla krótszych wakacji w 2011 roku

W związku z możliwością skrócenia wakacji w 2011 roku na rzecz piłkarskich Mistrzostw Europy 2012 użytkownicy Facebooka zorganizowali protest. Do akcji przyłączyło się już ponad 46 tys. osób.

Screen z Facebooka / Fot. Mariusz Wota Ministerstwo Edukacji chce zmienić kalendarz roku szkolnego w "trosce o bezpieczeństwo dzieci" podczas piłkarskich mistrzostw Europy - takie informacje docierają do nas od początku lutego.

Nauki nie można po prostu skrócić. Skoro wakacje 2012 zaczną się wcześniej, już w tym roku uczniowie mieliby wrócić do szkół 15 lub 22 sierpnia, aby zdążyć przerobić obowiązujący materiał.
Ma to na celu zapewnienie uczniom bezpieczeństwa w czasie organizowanych w Polsce piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku. Dzięki temu zabiegowi, rok szkolny 2011/2012 miałby się zakończyć 8 czerwca, czyli w dzień rozpoczęcia mistrzostw.

Czytaj także: W 2012 roku wakacje skończą się w połowie sierpnia? MEN zaprzecza

Istnieje wiele niedomówień. Wciąż nie wiadomo, czy wakacje zostaną skrócone w całym kraju, czy tylko w miastach organizujących zawody.

Przypuszczenia są takie, że organizatorzy mistrzostw liczą, iż w ten sposób uda się m.in. rozładować tłok w pociągach i komunikacji miejskiej oraz zwolnić tysiące miejsc noclegowych w bursach i akademikach.

Sytuacja ta nie podoba się ponad 46 tys. użytkownikom posiadającym konto na Facebooku. Przyłączyli się oni do akcji "Nie dla krótszych wakacji 2011". Wyrażają w komentarzach swoje niezadowolenie spowodowane całym tym zamieszaniem. Mam nadzieję, że MEN znajdzie rozwiązanie, które nie będzie krzywdziło nas - uczniów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Adu.
  • Adu.
  • 07.02.2011 17:12

A co z osobami które w 2012 roku zdają maturę? przecież maturzyści kończą rok szkolny z końcem kwietnia. Mieliby zaczynać dwa tygodnie wczesniej? Każdy z nich chyba chciałby mieć te ostatnie wakacje przed intensywną nauką jak najdłuższe..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.