Facebook Google+ Twitter

Protest obywatelski

" ... uroczyście przysięgam, że będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność Obywateli będą dla mnie najwyższym nakazem".

Prezydent podczas podróży do Brukseli. / Fot. Kancelaria PrezydentaW dniu 23 grudnia 2005 r., na oczach milionów Polaków prezydent Lech Kaczyński w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, złożył ślubowanie następującej treści:

"Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność Obywateli będą dla mnie najwyższym nakazem", dodając "Tak mi dopomóż Bóg".

Podobnie brzmiącą przysięgę w dniu 9 listopada 2007 r., w Pałacu Prezydenckim złożył premier. Po burzliwym okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości wespół z koalicjantami, z niejaką ulgą społeczeństwo zawierzyło nowemu rządowi. Z nadzieją na zgodną koabitację urzędów prezydenta i premiera. W miarę upływu czasu, kolejne dni i miesiące zamiast spokoju i stabilizacji społeczno-politycznej, przynosiły rozczarowanie brakiem normalizacji stosunków w relacji prezydent - premier.

Wreszcie skandaliczne, nie spotykane dotychczas na polskiej scenie politycznej wydarzenia wokół wyjazdu, a następnie podczas pobytu naszych przedstawicieli w Brukseli, przepełniły moją osobistą czarę goryczy.
Brak woli współpracy obu ośrodków władzy, świadczący dobitnie o permanentnym sprzeniewierzaniu się słowom przysięgi - popartej przecież wzniosłym odwołaniem się do Boga - skłonił mnie do wyrażenia protestu.

Protestuję więc przeciwko obłudzie, małostkowości rządzących, ich nieudolności, braku kompetencji i pozorowaniu działań.
Przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy, niweczeniu dorobku politycznego i gospodarczego, lekceważeniu interesu kraju i obywateli. Przeciwko arogancji, wypaczaniu powojennej historii Polski, szykanowaniu osób i osobistości polskiego życia publicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ach...co za ludzie. Ale i tak nic nie możemy:/

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Za prostet powyższy, do ktorego przyłaczam sie z całą powagą.

Mój osobisty, wyrażony slowem rownie niepowaznym jak "Kiepscy Panowie Dwaj" wyraziłam tu: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać i słychać to nic nowego, bo podobny przykład jest na Ukrainie i chciałoby się tylko dzisiaj zapytać na W24 , a "Czy leci z nami pilot ?".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowany (+)! Podpisuję się pod tym tekstem, który wyraża również moje odczucia i poglądy! Skutecznie zaprotestować będzie jednak możliwe dopiero przy kolejnych wyborach. Szkoda, że godność nie dla wszystkich znaczy to samo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+)
Lew Tatr i Słońce Peru pewnie i tak śpią jak niemowlęta.
Dalszego ciągu nie będzie. Kto tylko wychowywał malucha doskonale wie co taki wyczynia nocą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Przyłączam się do protestu. To już dawno przestało być śmieszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) dla Ciebie
i ogromny minusss dla niego!
Wczoraj mnie dobił w "Kropce nad i", prawdziwa "wiocha".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.