Facebook Google+ Twitter

Protest pisarki: Wycofać polskie wojska z Afgnistanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-20 22:33

W Sopocie przed Belwederkiem, gdzie odbyło się spotkanie prezydenta z ministrem Bogdanem Klichem protestowała Dorota Szczepańska - pisarka, autorka książki "Zakazane po legalu". Jej zdaniem, Polska powinna wycofać swoje wojska z Afganistanu.

Według pisarki pieniądze podatników są wyrzucane w błoto - na sprzęt, który morduje ludzi. Dorota Szczepańska wyraziła przekonanie, że wojna w Afganistanie to nie walka o wolność, ale o ropę, gaz i opium.

Prezydent Lech Kaczyński po spotkaniu z ministrem Klichem przyznał, że potrzebna jest natychmiastowa dyskusja na temat stanu polskiej armii. Odniósł się w ten sposób do krytyki wyrażonej przez dowódcę Wojsk Lądowych generała Waldemara Skrzypczaka. Zarzucił on urzędnikom ministerstwa obrony narodowej opieszałość w rozstrzyganiu przetargów na nowy sprzęt dla wojska.

Lech Kaczyński jest przekonany, że poprawa sytuacji w wojsku leży w interesie całego kraju. Jego zdaniem dyskusja na ten temat powinna być szczegółowa i bardzo ścisła. Jak zaznaczył prezydent, chodzi nie tylko o bezpieczeństwo naszych żołnierzy, ale także o prestiż Polski.

Zdaniem generała Waldemara Skrzypczaka, z powodu nieudolności ministerialnych urzędników polski kontyngent w Afganistanie ponosi kolejne straty. Po krytyce ze strony MON-u dowódca Wojsk Lądowych oddał się do dyspozycji prezydenta, motywując to brakiem zaufania ministra Bogdana Klicha. Prezydent zadecydował, że generał pozostanie na stanowisku, ten jednak złożył dziś dymisję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.