Facebook Google+ Twitter

Protest polskich szczypiornistów

Polscy reprezentanci wystosowali oficjalny list do Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Zdaniem podopiecznych trenera Wenty zarząd nie czyni kroków w celu popularyzacji dyscypliny.

 / Fot. Wikipedia/RumcasPolscy szczypiorniści w przeciągu ostatnich lat święcili dwa ważne triumfy - drugie miejsce na mistrzostwach świata w Niemczech w 2007 roku i brązowy medal mistrzostw świata w 2009 roku w Chorwacji. Szczypiorniak w Polsce nie jest jednak popularną dyscypliną i co gorsze nie widać rosnącego zainteresowania. Taki stan rzeczy skłonił reprezentantów Polski do wystosowania oficjalnego listu do Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

- Sytuacja, która panuje od wielu lat w polskiej piłce ręcznej zmusiła nas do podjęcia działania. Nie możemy już dłużej przyglądać się z boku, jak nasza ciężka praca jest marnowana, jak osiągane przez nas sukcesy nie przekładają się na odpowiednią promocję dyscypliny - piszą w liście polscy szczypiorniści.

Zawodnicy uwzględniają, że względy finansowe nie wpłynęły na ich protest:

- Chcielibyśmy podkreślić z całą stanowczością, że nasze działania nie są podyktowane względami finansowymi. Dla nas wszystkich gra w kadrze jest zaszczytem, a pieniądze zarabiamy w klubach. Nasze oświadczenie i sprzeciw wynika z obaw o dalsze losy piłki ręcznej w Polsce. Każdy z nas wkładając biało-czerwoną koszulkę, jest dumnym reprezentantem naszego kraju, reprezentantem Polski, który nigdy nie unika walki, który walczy do ostatnich sekund by zwyciężać, nie tylko dla siebie, ale dla drużyny, a przede wszystkim dla kibiców. Niejednokrotnie udowadnialiśmy, że jesteśmy godni reprezentować nasz kraj, zwyciężaliśmy z najlepszymi, by zdobyć wicemistrzostwo świata, czy brązowy medal podczas ostatnich mistrzostw Europy. My nie kalkulujemy, co się nam opłaca, zostawiamy na boisku całe nasze serca, by wygrywać - kontynuują podopieczni Wenty.

Sytuacja jest tym gorsza, że już w styczniu 2010 roku mistrzostwa Europy, a polskiej reprezentacji brak sponsora:

- Przed nami Mistrzostwa Europy, pozostajemy nadal bez sponsora, który nie tylko wspierałby nas podczas tak wielkiej imprezy, ale poprzez działania promocyjne propagowałby piłkę ręczną wśród dzieci i młodzieży, dla której niejednokrotnie sport jest drogą do lepszego życia - kończą list polscy piłkarze ręczni.

Cały list podpisany przez Reprezentację Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn można przeczytać na łamach serwisu sport.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.