Facebook Google+ Twitter

Protest przeciwko ACTA początkiem nowej rewolucji?

Protesty w sprawie ACTA są bardzo ciekawym zjawiskiem społecznym, które może mieć również znaczące skutki polityczne. Zbigniew Girzyński uważa, że to może być początek rewolucji.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiZbigniew Girzyński z PiS powiedział, że protest młodych ludzi w sprawie wprowadzenie ACTA ma wymiar symbolu pokoleniowego i może być początkiem rewolucji - czytamy w TVN24.

Jego zdaniem znamiona takiej postawy były już widoczne po katastrofie smoleńskiej i dzięki złagodzeniu retoryki przez jego partię w kampanii prezydenckiej, ten proces został odsunięty w czasie. Girzyński przypomniał, że ostatnia rewolucja była w 1981 roku, a suma różnych szkodliwych wydarzeń z ostatnich lat może spowodować, iż znowu będziemy świadkami historycznych wydarzeń.

Z kolei prof. Wnuk-Lipiński uważa, że z tych wydarzeń może się wyłonić nowa wspólnota, która przekształci się w znaczącą siłę polityczną. Może być również tak, że potencjał społeczny protestujących zostanie odpowiednio zużytkowany przez jedną z istniejących dzisiaj partii politycznych - mówi profesor

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Taliesin
  • Taliesin
  • 30.01.2012 20:48

Rzeczywiście panie Wierzbicki, PIS pokazał co potrafi.Zmniejszyli bezrobocie i podatki, również akcyzę na paliwo co ponoć jet teraz "niemożliwe",zwiększyli wzrost gospodarczy do 7% i płace o 22% zmniejszyli przestępczość i korupcję a odchodząc zostawili nadwyżkę budżetową. A czy PO pokazała już co potraf czy nie daj Boże jeszcze?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Internauta
  • Internauta
  • 30.01.2012 15:30

Proponuję wziąć przykład z dziewczyny która w Anglii nago protestowała przeciwko zabijaniu zwierząt i przeciwko ACTA protestować na golasa to może coś pomoże. Że zimno i mrozy. Przecież można protestować w Internecie przez zamieszczanie gołych zdjęć i filmów na stronach rządowych i na stronach innych urzędów. Takiego ogiera jak Tusk na pewno nie ruszy ale na pewno go ośmieszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alternatywa wykorzystania przez jedną z istniejących partii?! Pokazali co potrafią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.