Facebook Google+ Twitter

Protest przeciwko nowej ustawie o Ochronie Zwierząt

 • Źródło: Gość dnia
 • Data dodania: 2010-11-16 09:41

Niebezpieczna nowelizacja Ustawy o Ochronie Zwierząt ma realne szanse wejść w życie! Przeczytaj apel i poprzyj protest!

Istnieje realne niebezpieczeństwo, że projekt zmian w Ustawie o Ochronie Zwierząt (bubel prawny sporządzony na zlecenie pana Jandy ze Straży dla Zwierząt) wejdzie w życie.
Projekt ten został skrytykowany i oprotestowany przez wiele organizacji pro zwierzęcych. Posłanka Mucha oświadczyła na swojej stronie, że wycofuje się z popierania go.

Niestety nie dotrzymała słowa - projekt został "po cichu" podsunięty wielu posłom do podpisu i 23.11.2010 ma trafić do Sejmu. W załączeniu projekt zmian w Ustawie oraz opinia prawna dotycząca tych zmian. Treść projektu nie jest nigdzie oficjalnie publikowana, aby uniknąć protestów.

Media otrzymały ten projekt z zastrzeżeniem, że nie jest on do publikacji. Główne stacje telewizyjne i gazety nie są zainteresowane publikacją dyskusji i opinii na temat tego projektu, gdyż cyt. "obiecały prezentować poparcie dla projektu". Komu obiecały? Kto jest beneficjentem proponowanych zmian? Obawiamy się, że jest "zamówienie polityczne" na rozwiązania zawarte w projekcie. Otóż wprowadzenie tych zmian umożliwi bezkarną w majestacie prawa eksterminację bezdomnych psów i kotów przed EURO 2012.

Większość z nas podpisywała petycje w sprawie eksterminacji bezdomnych zwierząt w Chinach i obecnie na Ukrainie, nie mając pojęcia, że podobne rozwiązanie jest przewidywane w Polsce.

Czasu jest mało - jeśli pozwolimy na wprowadzenie zmian w Ustawie zgodnie z w/wym. projektem staniemy przed faktem, że w środku Europy w cywilizowanym kraju będą masowo mordowane bezdomne zwierzęta, bo prawo na to zezwala. A my będziemy mogli tylko podpisać petycję, aby to prawo zmienić...

Proszę dodajcie swoje komentarze pod artykułem, który ukazał się w Gazeta.pl - porównajcie treść artykułu z treścią projektu i jego oceną i skomentujcie.

Uruchomcie wszystkie swoje kontakty i możliwości, aby upublicznić i nagłośnić nasz protest przeciwko temu rozwiązaniu.

Pozostało nam tylko "pospolite ruszenie", bo oficjalne protesty skierowane do Kancelarii Sejmu oraz Kancelarii Prezydenta pozostały bez echa.


Małgorzata Lipska-BodziochArtykuł w Gazeta.pl został tymczasem zdjęty z publikacji…Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (12):

Sortuj komentarze:

Marta Żarek
 • Marta Żarek
 • 20.10.2011 22:44

Ustawa jest DO D... jednym slowem,nie chcac sie nawet zle wyrazic a z samo sie cisnie na usta.NIESTETY,ale jest nie dla ochrony zwierzat,ale dala MONOPOLIZACJI pewnej grupy.Tutaj przerywnik.Co sie stanie wg mnie? beda wypuszczane pieski na wolnosc /tak zwana/,akurat w sylwestra i w srodku zimy,gminy zapewne zajma sie nimi/?/ i zapewne mysliwi tez/?/.Bzdura,ustawa dla stowarzyszen psow rasowych.Moze z krowami tak samo zrobic,krolikami,etc etc...chodzi po prostu o interes,zreszta jak wszem i wobec wiadomo-jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze.Niestety nie o zwierzeta.I moze wprowadzic tez rodowody dla ludzi?Tych,ktorzy sa gorsi i nie dostana-sterylizowac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
m m
 • m m
 • 17.02.2011 20:17

Czy w atrykule jest mowa o ustawie, pod którą zbierane są podpisy, a jej treść jest dostępna na www.koalicja.org.pl ...??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Gałązka
 • Ewa Gałązka
 • 26.01.2011 23:09

Nie można dopuścić do jej realizacji tej ustawy, ona jest absolutnie sprzeczna z interesem zwierząt. Cała spawa jest otoczona dziwną aurą tajemnicy, za plecami wyborców.
Trzeba by te sprawę nagłośnić bo inaczej może dojść do podobnej jak na Ukrainie eksterminacji bezdomnych psów i kotów przed EURO 2012!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna S
 • Krystyna S
 • 26.01.2011 18:55

Skandal. A dlaczego organizacje prozwierzece nie opracuja czegoś madrego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbigniew grabinski
 • zbigniew grabinski
 • 01.12.2010 16:38

Zawsze twierdziłem, ze bestia to człowiek. Niech ich psy zagryzą

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janina i Janusz Fatygowiel
 • Janina i Janusz Fatygowiel
 • 26.11.2010 18:04

Jesteśmy przeciwni tej ustawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grażyna Bręczewska
 • Grażyna Bręczewska
 • 25.11.2010 19:43

Protestuję wobec takim planom polityków !!! Tak nie może się stać , ludzie kochają zwierzęta i jest ich z pewnością dużo więcej niż tych co nie ludzko chcą się z bezdomnymi zwierzętami rozprawić . Wstyd mi za tych,którzy mają takie sadystyczne zamiary :( Nie pozwólmy krzywdzić w Polsce zwierząt !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Szymczykowski
 • Andrzej Szymczykowski
 • 25.11.2010 17:28

"Większość z nas podpisywała petycje w sprawie eksterminacji bezdomnych zwierząt w Chinach i obecnie na Ukrainie, nie mając pojęcia, że podobne rozwiązanie jest przewidywane w Polsce."
NASZE MILCZENIE POZWOLI NA AKCEPTACJĘ TEJ ZBRODNI WIĘC NIE POZWÓLMY NA TO I PROTESTUJMY WSZYSCY CI KTÓRYM LOS BEZBRONNYCH ZWIERZĄT NIE JEST OBOJĘTNY !!! STANOWCZO PROTESTUJĘ PRZECIW TAKIEMU ROZWIĄZANIU !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna Szymczykowska
 • Krystyna Szymczykowska
 • 25.11.2010 17:11

Demokratyczne państwo w środku Europy XXI wiek HAŃBA !!! To państwo powinno zadbać o te już i tak pokrzywdzone przez los zwierzęta ,a nie brać pod uwagę takie bestialstwo :( PROTESTUJMY WSZYSCY i nie pozwólmy, by doszło do rzezi niewinnych zwierząt !!! Miarą każdego narodu jest jego stosunek do zwierząt. Teraz już rozumiem dlaczego doszło do takich makabrycznych czynów w schronisku w Dyminach k/Kielc . Dojdzie do tego ,że jedynymi przestępcami w naszym kraju zostaną palacze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Daria Hetmanska
 • Daria Hetmanska
 • 21.11.2010 01:34

Kolejna farsa rządu. Absolutnie nie można dopuścić do jej realizacji tej ustawy, ona jest absolutnie sprzeczna z interesem zwierząt. Cała spawa jest otoczona dziwną aurą tajemnicy, za plecami wyborców.
Trzeba by te sprawę nagłośnić bo inaczej może dojść do podobnej jak na Ukrainie eksterminacji bezdomnych psów i kotów przed EURO 2012!
To jakaś kpina!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.