Facebook Google+ Twitter

Protest przeciwko ustawie antynikotynowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-09 14:29

Przedsiębiorcy branży gastronomicznej i właściciele pubów protestują przeciwko zapisom nowej ustawy antynikotynowej. Zakłada ona całkowity zakaz palenia papierosów w lokalach.

Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich mówi, że nowe przepisy oznaczają straty finansowe dla właścicieli lokali. Przekonuje, że ponad połowa restauratorów obawia się drastycznego spadku liczby klientów i obrotów. Co czwarty nie wyklucza, że będzie musiał dokonać cięć zatrudnienia.

Artur Jasiński, reprezentujący jedną z większych sieci kawiarni w Polsce szacuje, że w przypadku wprowadzenia zakazu palenia obroty jego firmy spadną o około 10 procent. Wyjaśnia, że wielu klientów kawiarni to palacze. W przypadku wprowadzenia zakazu mogą oni rezygnować z odwiedzania kawiarni.

Nowelizacja ustawy antynikotynowej jest obecnie na etapie prac sejmowych. Zakłada ona całkowity zakaz palenia w lokalach gastronomicznych i miejscach publicznych. Całkowity zakaz palenia w miejscach pracy, barach i restauracjach obowiązuje już w dwunastu krajach Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.