Facebook Google+ Twitter

Protest przeciwko ustawie bioetycznej Jarosława Gowina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-24 17:51

Około dwustu osób reprezentujących organizacje kobiece protestowało przed Sejmem przeciwko ustawie bioetycznej autorstwa posła Platformy Obywatelskiej Jarosława Gowina.

Pikietujący zwracali uwagę, że ustawa zamiast chronić kobiety, dba jedynie o embriony. Na transparentach widniały napisy: "Chcemy medycyny, nie ideologii", "Politycy do domu, kobiety do polityki", "Donaldzie, ty nas nie kochaj, ty nas szanuj".

Wanda Nowicka przewodnicząca Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny krytykuje ustawę za jej restrykcyjność. Zdaniem Nowickiej zakazywanie zamrażania zarodków - jedynej według niej skutecznej metody - to skandal. Nowicka krytykuje również zakazywanie stosowania metody in vitro przez pary żyjące w nieformalnych związkach, kobiety po 40 roku życiu i osoby cierpiące na niektóre choroby.

Katarzyna Bratkowska z walczącego o prawo kobiet do decydowania o aborcji Stowarzyszenia "Same o sobie S.O.S" oceniła, że projekt Gowina to bubel medyczny, który cofa nas o 20 lat.

Protestujący przynieśli pod Sejm nosze, a na nich imitację zwłok. Jak tłumaczyli są to zwłoki potencjalnych ofiar ustawy Gowina.

Poseł Platformy Obywatelskiej zapowiada, że swojego projektu będzie bronił. Jego zdaniem jest on kompromisowy i ma duże szanse na przyjęcie przez parlament.

Ustawę Gowina krytykowali także posłowie Platformy Obywatelskiej. Powstał zespół, który ma projekt przeanalizować. Największe wątpliwości posłów wzbudzają zapisy o zapłodnieniu in vitro i testamencie życia. Według projektu prawo do in vitro przysługiwać będzie wyłącznie małżeństwom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.