Facebook Google+ Twitter

Protest taksówkarzy. 22 września przejadą przez stolicę

22 września taksówkarze warszawscy zaprotestują "przejazdem gwiaździstym" przeciw polityce władz Warszawy dotyczącej transportu osobowego taxi. Analiza rentowności zawodu taksówkarza w kontekście cen za przejazdy

22 września taksówkarze warszawscy przywiozą na sesję Rady Miasta Warszawy, do Pałacu Kultury i Nauki, listy z podpisami poparcia wniosku, złożonego Pani Prezydent Warszawy przez „Inicjatywę Porozumienie Taksówkarzy Warszawskich”.

Złożenie list nastąpi na pierwszej przerwie sesji, około godziny 12:00. Wcześniej przedstawiciel Inicjatywy PTW spotka się z Przewodniczącą Rady i przedstawi radnym pełną argumentację zasadności wniosku. Taksówkarze, aby dostarczyć listy z zebranymi przez siebie podpisami, przejadą przez główne ulice Warszawy. Przejazd rozpocznie się o godzinie 8:00 z wielu punktów miasta.

Naszym celem jest stawienie się na sesji Rady Miasta, nie zamierzamy
blokować ulic i utrudniać poruszania się po Warszawie. Termin protestu celowo zbiega się z „Dniem Bez Samochodu”. Ograniczyliśmy też ilość kierowców jadących z listami. Ustaliliśmy, że uczestnicy przejazdu będą poruszać się jednym pasem ruchu, pozostawiając wolne BUS-pasy oraz lewe pasy ruchu w każdym miejscu gdzie jest to możliwe.

Zdajemy sobie sprawę, że nasz przejazd spowoduje korki i utrudnienia w ruchu. Do czynnego protestu zostaliśmy zmuszeni biernością władz Warszawy oraz wypowiedzią wiceprezydenta Warszawy, który stwierdził w wywiadzie dla "Życia Warszawy", że nasze postulaty nie będą w tym roku rozpatrywane. Nie możemy do tego dopuścić. W wyniku błędnej polityki miasta w zakresie transportu taxi doszło do zapaści, która pogłębia się z miesiąca na miesiąc. Taksówkarze ubożeją, zadłużają się. Wobec wielu spośród nas prowadzone są postępowania komornicze, zalegamy z opłatami, nie stać nas na normalne funkcjonowanie. By nasze rodziny nie cierpiały, pracujemy coraz dłużej, narażając tym samym naszych pasażerów. Przejadamy nasze samochody, które starzeją się i nie spełniają wymogów, jakie w każdym normalnym kraju są stawiane wobec taksówek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Taksiarz
  • Taksiarz
  • 22.09.2011 18:42

Zenku, Piękne podliczenie.sam bym tak nie policzył.
Ale to jest prawda sama w sobie, że takie i nie mniejsze koszty mamy, zarobek jaki jest każdy widzi a czas pracy chory. Czemu miasto nie chce dać nam żyć jak sami żyją czyli spokojnie i z rodzinami a nie ciągle za fajerą.
Zaczynamy być trochę jak kierowcy TIR-ów. Wychodzimy z domu i rodzina nas widzi dopiero w weekend.bo jak wychodzimy to jeszcze śpią a jak wracamy to dzieci już śpią.
a w weekend nie wiedzą co to za pan wpada w odwiedziny.
To jest smutne bardzo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
warszawski taksówkarz
  • warszawski taksówkarz
  • 22.09.2011 08:32

Jazda taksówką to nie rarytas, to przejazd prywatny. Jazda limuzyną to rarytas. Warszawscy taksówkarze dzięki nieuczciwej konkurencji ze strony przewoźników mają najniższe ceny za przejazd w Polsce. Ceny, które i tak sporadycznie są modernizowane. Koszty rosną, eksploatacja rośnie, wymagania klientów rosną, a stawki za przejazd maleją co przekłada się na jakość wykonywanej usługi (coś za coś). Taksówkarze żeby zarobić muszą jeździć więcej, często spędzając za kierownicą po 300h w miesiącu. Myślę że już czas coś z tym zrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
warszawiak
  • warszawiak
  • 22.09.2011 07:57

Byłem tydzień temu w Grecji. za 9 km zapłaciłem 15 euro czyli grubo ponad 6 zł za km. Nie bolało.. Nie używam taxi codziennie. Widzę za to że ostatnio pojawiają się wynalazki typu dacia logan które świadczą takie usługi. Wolał bym jechać autobusem niż takim czymś. Teraz już wiem dlaczego jeżdżą takie auta. Kosztują grosze. Z drugiej strony w rzeczonej Grecji nie widziałem starego samochodu na taksówce. Więc może tak, wprowadzić przepisy dotyczące maksymalnego wieku i klasy auta? Np. Mogą jeździć auta max 10 lat ale nowo rejestrowane jako taksówka, nie starsze niż 5 lat i segmentu "D" Pozdrawiam Taksówkarzy!
Trochę znam Wasze środowisko i uważam że utraciliście poczucie własnej godności. Potrzeba Wam impulsu abyście się przebudzili. Walczcie o swoje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Kobrzyński
  • Andrzej Kobrzyński
  • 22.09.2011 01:46

Faktycznie, wolę zapłacić więcej i być pewnym, że wyspany driver nie przywali ze mną w słup.

Komentarz został ukrytyrozwiń
znawca
  • znawca
  • 22.09.2011 00:57

Dobrdze gada! Polać Mu! od 4 zł nikt nie zbiednieje a jakość pracy tych ludzi sie poprawi. Weźmy pod uwage że TAXI to rarytas i nie jeździ sie pare razy dzienie tylko okazjonalnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.