Facebook Google+ Twitter

Protest uczestników Love Parade

Dziś o 10 rano pod ratuszem w Duisburgu zebrało się kilkaset osób, aby wyrazić swój żal i złość po tragedii na Love Parade. Winą za śmierć 21 osób obarczają władze miasta i organizatorów imprezy.

Protesty uczestników Luve Parade / Fot. OLIVER BERG/PAP/EPA."Ludzie są ważniejsi niż pieniądze" - takie transparenty przygotowali manifestujący dziś po ratuszem Niemcy. Rozwścieczony tłum to głównie uczestnicy tragicznej imprezy i rodziny ofiar. Domagają się spotkania z burmistrzem Duisburga, Adolfem Sauerlandem. Uważają, że winnymi za śmierć 21 osób są władze miasta i organizatorzy - informuje tvn24.pl

Pomimo zastrzeżeń ze strony policji i straży pożarnej, burmistrz zgodził się na organizację Love Parade. Jednak po tragedii powiedział, że odpowiedzialność za śmierć uczestników powinni ponieść indywidualni organizatorzy oraz policja. Burmistrz do winy się nie przyznaje.

Raport przygotowany przez inspektora policji w landzie Nadrenia Północna-Westfalia wyraźnie podkreśla niedociągnięcia ze strony organizatorów. Berlińska firma Lopavent nie dotrzymała założeń własnego planu organizacji i bezpieczeństwa imprezy, a także nie zaangażowała wystarczającej liczby służb porządkowych.

Okazuje się, że policja już wcześniej sygnalizowała zastrzeżenia co do koncepcji bezpieczeństwa przedstawionej przez Lopavent. Organizator zobowiązał się do ich uwzględnienia. Jednak dopiero w dniu imprezy policja otrzymała od władz miasta dokument wyrażający zgodę na przeprowadzenie imprezy.

5300 funkcjonariuszy policji kraju związkowego i federalnych sił policyjnych zabezpieczało sobotnią Love Parade. To właśnie do nich kieruje zarzuty szef firmy Lopavent Rainer Shaller, który twierdzi, że przyczyną katastrofy było feralne polecenie służb, by otworzyć barierę przed wejściem do tunelu.

Manifestujący dziś pod ratuszem tłum domaga się dymisji burmistrza Duisburga.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.