Facebook Google+ Twitter

Protest w Bydgoszczy: "Kto nie skacze, ten za ACTA"

Tysiące bydgoszczan zebrało się w środę na pl. Wolności, aby zaprotestować przeciwko ustawie ACTA, podpisanej dziś przez polską ambasador w Tokio. Uczestnicy zapowiadają, że to nie koniec.

"Formujemy szyk! Ruszamy w stronę pl. Wolności, to znaczy w stronę Starego Rynku oczywiście. Aha, i jest nas zdecydowanie więcej niż w Warszawie" - od tych słów rozpoczął się protest przeciwko ACTA w Bydgoszczy. Szacuje się, że uczestniczyło w nim ok. 4 tys. osób.

Protestujący umawiali się na marsz przez Facebooka, tam mogli też zobaczyć mapkę z zaznaczoną trasą oraz dowiedzieć się, że marsz został zorganizowany przez osoby prywatne oraz Kongres Nowej Prawicy, Ruch Poparcia Młodych i co ciekawe, przez Młodych Konserwatystów.Protest ruszył zgodnie z planem o godzinie 16.30, podpisy pod petycją przeciwko podpisaniu ACTA zbierano już od godziny 16, aż do końca. Uczestnicy przeszli ul. Gdańską i ul. Mostową, krzycząc: "Rząd się sprzedał!". Jak widać na filmie z YouTube'a, po dotarciu na miejsce, Stary Rynek był wypełniony po brzegi.

Tam też została odczytana petycja. Później tłum skandował: "Donald Tusk! Gdzie Twój mózg?" oraz "Donaldzie, łobuzie, wsadzimy ci ACTA w buzię!". Na hasło: "Kto nie skacze, broni ACTA!" wszyscy protestujący zaczęli podskakiwać.

Z ust jednego z organizatorów padła również deklaracja: "To dopiero początek walki o naszą wolność i jeżeli ktoś spróbuje nam ją odebrać, to niestety, jak jest napisane w naszej petycji, to my wybraliśmy ten rząd, ale też my możemy go obalić!". Tłum poparł go okrzykami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

nie znajomy
  • nie znajomy
  • 26.01.2012 23:50

Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że nie można zmusić dostawców internetu do instalowania systemów zapobiegających ściąganiu nielegalnych plików. To orzeczenie oznacza, że podpisana dziś przez polski rząd umowa ACTA jest niezgodna z unijnym prawem. Wpisz w google : ACTA niezgodna z prawem Unii

Komentarz został ukrytyrozwiń
LiaLeeLoo
  • LiaLeeLoo
  • 26.01.2012 20:04

to nie koniec, to początek wojny, nie poddamy się i będziemy walczyć o wolność!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
LiaLeeLoo
  • LiaLeeLoo
  • 26.01.2012 20:02

KŁAMSTWO W rozmowie z "Codzienną" Christian Engstroem, szwedzki europoseł z Partii Piratów mówi wprost: - Żaden kraj UE na razie nie podpisał ACTA. Jeśli minister Boni tak twierdzi, kłamie. Wszystkie kraje, które uczestniczyły w negocjacjach mają czas na podpis do 31 marca 2013 roku. Podpisać jednak nie muszą. Wystarczy powiedzieć "nie" - dodaje. ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod REFERENDUM z INICJATYWY OBYWATELI, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum. A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd. WKLEJAJCIE TO GDZIE SIĘ DA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.