Facebook Google+ Twitter

Protest w stolicy: Tiry się "ślimaczą"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-23 15:30

Policjanci ze stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego do tej pory nie odnotowali żadnych utrudnień w związku z protestem przewoźników.

Poinformowała o tym Anna Kędzierzawska z biura prasowego stołecznej policji. Zapewniła ona, że jak na razie, ruch odbywa się płynnie.

Protest zorganizowany przez Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce rozpoczął się w południe. Przez trzy godziny w ramach tak zwanej akcji "Ślimak" kierowcy TIR-ów będą poruszali się po drogach z bardzo małą prędkością.

Szef Zrzeszenia, Jan Buczek powiedział, że przewoźnicy domagają się pozostawienia dotychczasowej, winietowej formy opłat za korzystanie z dróg i nie zgadzają się na wprowadzenie opłat za przejechane kilometry na autostradach. Transportowcy protestują również przeciwko wysokim cenom oleju napędowego. Wśród ich postulatów znajdują się też żądania dotyczące udrożnienia granicy wschodniej, złagodzenia skutków wysokiego kursu złotówki wobec euro i zniesienia ograniczeń dotyczących wwozu paliwa do Polski.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.