Facebook Google+ Twitter

Protestanci w Irlandii: "Wstydźcie się zdrajcy robotniczych ideałów"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-15 07:33

Obniżenie poziomu życia, wzrost kosztów utrzymania i nakładanie nowych podatków zmuszają ludzi do wyjścia na ulicę i protestów. Irlandia zaczyna mówić głosem sprzeciwu.

W sobotę, 14 kwietnia, w Galway w godzinach popołudniowych doszło do manifestacji. Jak podaje Independent ok. 2000 protestantów zebrało się, by okazać swój sprzeciw wobec drastycznych podwyżek podatków m.in. od nieruchomości, opłat za wodę, cięć w edukacji i pokazać, że są przeciwko Traktatowi Fiskalnemu UE. Protesty miały miejsce przed budynkiem, w którym odbywało się spotkanie Partii Pracy - koalicjanta Fine Gael, z którą tworzą rząd.

O godzinie 3.20 blisko stuosobowa grupa przerwała barierki ochronne i starła się z policją, próbując wedrzeć się na dziedziniec Baily Allen Hall. W trosce o bezpieczeństwo urzędników i uczestników konferencji drzwi do budynku były zamknięte i opuścić go można było tylko na własną odpowiedzialność.

Protestanci na czele pochodu nieśli udrapowaną w narodowe barwy Irlandii trumnę, a do środka złożyli czerwoną różę - symbol Partii Pracy. Widoczne były transparenty "Nie będziemy płacić", "Lud zjednoczony nigdy nie zostanie pokonany", a wielu uczestników miało na piersi plakietki ze zdjęciem założyciela Partii Pracy - Jamesa Connollyego z podpisem "Wstydźcie się zdrajcy robotniczych ideałów".

Kopia z programem obrad konferencji została spalona przy dźwiękach rewolucyjnych pieśni, a po godzinie 15.20 kilkusetosobowa grupa pokonała broniących wejścia 24 policjantów i okupując wejście do budynku, zasiadła na placu wokół niego. Przybyłe w pojedynczej furgonetce posiłki Gardai (tutejsza nazwa policji) wzbudziły śmiech i aplauz tłumu. Pojawił się też plakat z napisem „Kenny i Gilmore to osły Angeli” - ww. to odpowiednio premier i minister ds. spraw zagranicznych Irlandii.

Podejrzenia protestantów wzbudzili też przedstawiciele mediów. Żądano od dziennikarzy legitymacji prasowych jako dowodu, że nie są prowokatorami policji.

Według postronnych obserwatorów coraz głębsze sięganie do kieszeni obywateli, znaczne pogorszenie warunków życia, a także uległość wobec żądań UE, a szczególnie Niemiec, to prosta droga do radykalizacji nastrojów i protestów w całym kraju.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 23.04.2012 11:28

jeszcze będą Polacy mile wspominac Gomułkę i Gierka,ładnie nas Bolek wydymał ,módlcie się jak umiecie bo ja jestem ateistą,żeby Iran dał w dupę Izraelowi wtedy parchy z PO nie będą miały poparcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
baca
  • baca
  • 19.04.2012 07:57

najwyższy czas by do szkolnych lektur wprowadzić "Manifest komunistyczny" Karola Marksa

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.04.2012 11:00

Piszesz drogi Ludu o ofiarach robotników i o 1 Maja, no ilu robotników zabito w tej Ameryce 10, 100 może 200... Każdego człowieka żal. Co więc powiesz o 80 mln. obywateli ZSRR, których zabito w imię zasad socjalizmu i podobno dla ich dobra, a po drugie to kto ci broni zostać kapitalistą. Załóż firmę, spróbuj ją utrzymać, utrzymaj z tego rodzinę i pracowników, nie zapomnij też o zapłaceniu haraczu państwu na opłacenie bandy urzędasów i wtedy krytykuj. Mnie nie boli że mój sąsiad ma dwa BMW, stać go i super. Ja nie oglądam się na państwo by mi na życie dało, ja na to życie zarabiam i wdzięczny jestem tym co mi dają pracę i płacę. Stanie z wyciągniętą łapą i żądaniem by do niej coś włożyć to dzisiejszy socjalizm. W imię czego coś mi się od państwa należy, dlaczego bogaci mają się ze mną zyskiem dzielić. Zawarłem umowę o pracę, dostaję określone pieniądze i tyle. Jak nie potrafisz zarobić na dwa pokoje to ciesz się z jednego. Trzeba liczyć tylko na siebi

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.04.2012 10:36

W Irlandii rządzą socjaliści, partia Która doprowadziła do załamania finansowego - socjaliści, Tony Blair z UK też socjalista, UE to eurosjuz tylko, ze z żółtymi gwiazdkami... gospodarczo to cała Europa to czysty socjalizm, ba nawet PiS też. Prawicę od lewactwa rożni dziś głównie sfera obyczajowe i tyle drogi Ludu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
e11
  • e11
  • 17.04.2012 07:56

W Polsce rozpoczyna się dziki kapitalizm, bez żadnych zasad, reguł liczy się tylko zysk, wszystko musi na siebie zarabiać. Paranoja, są rzeczy bezwartościowe jak ludzkie zdrowie. System nie troszczy się o ludzi przykłady z ostatnich dni: sól drogowa, susz jajeczny z pewnością jest tego więcej bo liczy się ilość a nie jakość. I w czym kapitalizm jest lepszy od komunizmu? W PRL ludzie szachujący ludzkim zdrowiem zostaliby sowicie ukarani, działało by to odstraszająco. A dziś nawet nie ujawnia się kto używał skażonych komponentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lud pracujący
  • lud pracujący
  • 16.04.2012 09:52

Kochany Marku Dzierżak , a wskaż mi partię socjalistyczna np. w Anglii , Irlandii , USA Rosji , która powstała z dobrobytu !Jak burżuje zmuszali ludzi pracy do pracy przez siedem dni w tygodniu i 12-soto gonionego dnia pracy .Wiesz zapewne dlaczego jest 1 Maja i ilu robotników zginęło z tego powodu .Wiesz przecież dlaczego była Rewolucja Październikowa .Wiesz przecież dlaczego teraz ludzie pracy protestują gdyż każe im się pracować do usranej śmierci za głodowe wynagrodzenia .To co całe pokolenia ludzi pracy wywalczyli dla swoich dzieci , to teraz nam pazerni , nienasyceni pani damki zwani kapitalistami nam chcą zababrać , .Tak ad hoc!!
Jak kraje kapitalistyczne miały przeciwwagę , gdyż był blok krajów socjalistycznych , to i oni musieli bardziej dbać o ludzi pracy .Z bardzo prozaicznego powodu tak robili, gdyż bali się że oni utracą bogactwa i nie będą bezgranicznie nas normalnych ludzi wyzyskiwać .Znowu chca by był podział dochodów statystycznie tak to ujmując :90 %-DOCHÓD u kapitalistów (7 % populacji) a 10 %-DOCHÓD u ludzie pracy (93 % populacji).
Statystycznie to się ma tak ;50 % do 50 % = 100 % dochód narodowy (kapitaliści i lid pracujący) .
Statystycznie jest po równo (50 % +50 % ) a w rzeczywistości kapitaliści maja 90 % zysku a ludzie pracy ledwo mogą się tego utrzymać 10 % TEGO CHCESZ ?Chyba że jesteś bawidamkiem, próżniakiem -nazwanym kapitalista .Kochany Marku nie daj się zbajerować, opadniesz z sił i nikt ci nie pomoże w zgniłym kapitalizmie .Nie pisz też o LEWACTWIE ZE WSTRĘTEM , gdyż uczciwi księża też są lewakami tak ,samo jak lud pracy .OK?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.04.2012 21:19

Kochany Ludu pracujacy... Pragne zwrocic Twoja uwage na ten drobny fakt, ze Partia Pracy to socjalisci, poprzedni rzad tez byl socjalistyczny, a strajkujacy niesli rewolucyjne transparenty... Niestety kazda wladza socjalistow konczy sie rozlewem krwi i bankructwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 15.04.2012 18:30

Nie z każdej mąki będzie chleb. W Uni Europejskiej nie może być antagonizmów politycznych, religijnych, kulturowych, w poziomie stopy życiowej czy barier językowych (to tak po krótce!). Komuś zabrakło wyobraźni i teraz mamy w Europie kilkaset milionów ludzi zawiedzionych i wściekłych. Najpierw stworzyć trzeba jakieś sprzyjające warunki systemowe (ustrojowe) plus czas na adaptację dla tej europejskiej mozaiki narodów, no chyba że pragniemy kolejnego Związku Socjalistycznych Republik Europy (łącznie z "archipelagiem Gułag"). Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 15.04.2012 10:35

Jeszcze chwila,a protestanci i katolicy stanął po jednej stronie i cała iluzja obowiązującego systemu społecznego,gospodarczego oraz podgrzewane(celowo) religijne antagonizmy trafi szlag.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lud pracujący
  • Lud pracujący
  • 15.04.2012 10:32

Teraz znowu hydra kapitalistów pokazuje swoje pazury!Jak był blok krajów socjalistycznych to kapitaliści byli zmuszeni traktować ludzi ,bardziej uczciwie .Po prostu bali się buntu i aby u nich nie powstały kraje o ustroju socjalistycznym .Jak udało im się obalić ten blok krajów socjalistycznych , to znowu podnoszą do góry swój hydry łeb !!!Zabierają to co ludzie pracy wywalczyli Często to okupując krwią , męka , poświęceniem całych pokoleń ludzi pracy.Jeszcze trochę to będą nam kazać po 10 albo znowu 12 godzin na dobę .zabiorą nam wolne Soboty a w niedzielę dadzą nam szansę więcej zarobić .W POLSCE JUŻ TE ZBRODNICZE ,WOBEC NAS POLAKÓW ZASADY FUNKCJONUJĄ .Ju teraz są nagminnie wypłacane wynagrodzenia w kwocie 1500 złotych brutto co daję netto , na rękę 1100 złotych .Jeśli w ogóle są zawierane jakiekolwiek umowy o pracę .
Wszystkie rządy po 1989 roku prowadza wobec nas Polaków rabunkowa politykę i robi to perfidnie.
TAK SIĘ URZĄDZIŁA W POLSCE MAFIA TYCH co w tak zwanej transformacji ustrojowej nas Polaków zdradzili;Solidarność , Kościół rzymskokatolicki , PZPRowcy czytaj ówcześni rządzący(PZPR -obecnie SLD , ZSL -obecnie PSL , Solidarność-obecnie PO, PIS , PSL , SLD ,Solidarna Polska ).
DOŚĆ JUŻ TEGO ZBRODNICZEGO RZĄDU : PO-PSL i tych PiS ,SLD , PSL !!!