Facebook Google+ Twitter

Protestowali przeciw tarczy, policja im się przyjrzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-20 13:41

Sąd rejonowy w Słupsku złagodził środki zapobiegawcze wobec siedmiu osób zatrzymanych po protestach przeciwko lokalizacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Podejrzani muszą się już tylko raz w miesiącu stawiać w komisariacie policji.

Chodzi o siedem osób, którym policja postawiła zarzuty stawiania oporu podczas zatrzymania oraz znieważania funkcjonariuszy. Wcześniej nałożono na nich poręczenia majątkowe oraz dozór policji raz w tygodniu. Prezes sądu rejonowego w Słupsku Krzysztof Ciemnoczołowski podkreślił, że nie zniesiono całkowicie środków zapobiegawczych wobec podejrzanych, a jedynie je złagodzono. Zniesiono poręczenia majątkowe, a dozór policji ustalono na jedną wizytę w miesiącu.

Wcześniej sąd uznał też, że zatrzymanie 25 osób przez policję było zasadne. Oddalił zażalenia w sumie 14 osób. Siedem kolejnych, które zdecydowały się na ich złożenie rozpatrzy 2 czerwca.

Młodzi ludzie trafili do aresztu w nocy 30 marca tego roku po tym jak zakłócili ciszę nocną w jednym z mieszkań . Młodzież między innymi ze Słupska, Poznania i Torunia brała dzień wcześniej udział w manifestacji przeciwko lokalizacji w Słupsku elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Podejrzanym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.