Facebook Google+ Twitter

Protesty Falun Gong w stolicy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-09-21 19:58

Od wczoraj trwa w Warszawie Europejskie Fahui 2007 zorganizowane przez praktykujących Falun Gong. Barwna parada przeszła ulicami stolicy. Uczestnicy protestowali przeciw łamaniu praw człowieka w Chinach.

Członkowie stowarzyszenia Falun Dafa ( Falun Gong) protestowali w Warszawie przeciwko prześladowaniu osób praktykujących w Chinach Falun Gong / Fot. PAP/Leszek SzymańskiFalun Gong (inaczej Falun Dafa) jest praktyką doskonalenia ciała i umysłu poprzez szereg różnych ćwiczeń pochodzącą z Chin. Przez niektórych jest uważana za religię, albo sektę. W 1999 roku Komunistyczna Partia Chin zakazała jej praktykowania, a złamanie tego zakazu jest surowo karane.

Od wczoraj trwa w Warszawie Europejskie Fahui 2007, które jest imprezą informującą o Falun Gong i jednocześnie protestem przeciwko metodom stosowanym przez władze chińskie wobec jej wyznawców. Wczoraj jej członkowie byli obecni aż w trzech miejscach: na Placu na Rozdrożu, przy wyjściu ze stacji Metro Centrum i pod Sejmem, gdzie informowali czym jest Falun Gong.

"Wyjaśnianie prawdy" odbyło się także dzisiaj. Uczestnicy zwracali uwagę warszawiaków jaskrawymi żółto-czerwonymi strojami. Każdy przechodzień dostawał ulotki informacyjne, a dla bardziej dociekliwych przygotowano bardziej obszerne materiały.

Najważniejsze wydarzenia miały miejsce pod Sejmem, gdzie z samego rana odbyły się grupowe ćwiczenia w Członkowie stowarzyszenia Falun Dafa ( Falun Gong) protestowali w Warszawie przeciwko prześladowaniu osób praktykujących w Chinach Falun Gong / Fot. PAP/Leszek Szymańskiukładzie chińskich znaków, a następnie wiec i parada, która z transparentami przeszła pod Ambasadę Chińskiej Republiki Ludowej grając na bębnach.

Nie obyło się bez kłopotów. Jak mówił mi jeden z organizatorów, policja nie pozwalała im na dłużej zatrzymać się pod ambasadą chińską, więc wybrali się do pobliskiego Ogrodu Krasińskich, a następnie pod stację Metro Ratusz Arsenał, po czym wrócili pod ambasadę i do ogrodu, gdzie zakończyli paradę.

Z rozmów z uczestnikami dowiedziałem się, że wielu z nich pochodzi z Niemiec, ale nie zabrakło też wyznawców Falun Gong z pozostałych krajów Europy m.in. Francji i Wielkiej Brytanii. Opowiadali mi też o sztuce doskonalenia ciała i o prześladowaniach jakie spotykają ich współwyznawców w Chinach m.in. o pobieraniu od nich organów, czasem nawet żywcem. Od nich także dostałem plan na dzień jutrzejszy, który podaję poniżej:

Plac Defilad
8.45 - 11.00 - grupowe ćwiczenia w układzie chińskich znaków
12.00 - rozpoczęcie parady, która przejdzie pod Ambasadę Chińskiej Republiki Ludowej
15.00 - zakończenie parady pod ambasadą


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

(+) Tak mi się jakoś skojarzyło, że aż odnalazłam ten plakat w necie:
http://www.rsf.org/rsf/uk/html/asie/cplp01/cp01/130701.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcja jak najbardziej zasługująca na wsparcie. W kraju w którym odbywają się najważniejsze imprezy międzynarodowe (EXPO, IO) warto pamiętać o obronie praw człowieka.

Za info plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze wiedzieć, że coś takiego się dzieje. Nareszcie (po protestach z Tybetem) pod ambasadą chińską ktoś im, że coś jest nie tak z władzą... Za info plus +. Brakuje mi tylko bezpośredniej wypowiedzi jakiegoś żółtego łebka. Po co to, na co to - z pierwszej ręki itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.