Facebook Google+ Twitter

Protesty przeciw zawieszeniu budowy drogi S7. Będą blokady

W poniedziałek 14 lutego, w godzinach od 11 do 12, kierowcy korzystający z krajowej "siódemki" muszą się liczyć z zatorami drogowymi.

W tych godzinach bowiem organizacje zrzeszone pod nazwą Koalicja S7, będą blokowały drogę krajową nr 7 w pięciu miejscach: w dwóch w Radomiu, Skarżysku-Kamiennej, Tokarni, oraz w Łączynie koło Jędrzejowa. Organizatorzy w ten sposób chcą zmusić Ministerstwo Infrastruktury do zmiany decyzji o zawieszeniu budowy drogi S7.

W Jędrzejowie akcję organizuje Forum Młodych PiS. - Wnieśliśmy do Burmistrza Miasta Jędrzejowa zgłoszenie zgromadzenia publicznego, tak aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem. - powiedział Mariusz Łuszczek, organizator protestu. - Będziemy co kilka minut schodzić z jezdni tak aby przez tę godzinę nie utworzyły się gigantyczne korki, bo nie o wchodzenie z kierowcami w konflikt tu chodzi, a o uświadomienie rządzącym jak bardzo nam mieszkańcom regionu zależy na rozpoczęciu tej inwestycji. W grę wchodzi nie tylko bezpieczeństwo kierowców, ale także troska o mieszkańców których domy miały zostać wyburzone. Ci ludzie otrzymali już zezwolenia na budowę, zakupili działki, rozpoczęli inwestycję, a to przecież są koszty.

Nad bezpieczeństwem protestujących czuwać będzie policja i straż miejska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

POLAK
  • POLAK
  • 13.02.2011 18:03

AKCJA BARDZO SŁUSZNA.TYLKO ZAWSZE CIERPIĄ CI NA DOLE,NP.KIEROWCY.ZABLOKUJCIE DOJAZD DO PAŁACU OSZOŁOMÓW

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.