Facebook Google+ Twitter

Protesty w USA. Prezydent Barack Obama uspokaja

Tysiące demonstrantów wznoszących hasła -"Sprawiedliwość dla Trayvona" maszerowało w niedzielę w największych miastach Stanów Zjednoczonych. Protestowali przeciwko uniewinnieniu Zimmermana oraz rasizmowi.

źródło - http://www.youtube.com/watch?v=HQOxwCok5Fc / Fot. print screenObrońcy Zimmermana argumentowali, że to siedemnastoletni Martin zaatakował 29-letniego ochroniarza osiedlowego, a ten zastrzelił go w samoobronie. Tej samej wersji trzyma się również sam George Zimmerman.
Według oskarżenia, to właśnie Zimmerman miał gonić podejrzanie wyglądającego czarnoskórego nastolatka, aż w końcu użył broni. Zdaniem oskarżenia, bez wyraźnego powodu.

Ostatecznie Ława Przysięgłych Sądu w Sanford na Florydzie uniewinniła ochroniarza, 29-letniego George'a Zimmermana z zarzutu postrzelenia ze skutkiem śmiertelnym czarnoskórego nastolatka Trayvona Martina.

Zdarzenie miało miejsce w lutym 2012 roku. Po uniewinnieniu Zimmermana, w niedzielę 14 lipca 2013 r., przelała się przez Stany Zjednoczone fala protestów.

Czy Trayvon Martin zaatakował Zimmermana zanim ten go zastrzelił?

Protestujący uważają, że uniewinniony decyzją sądu Zimmerman jest mordercą i nie zgadzają się z wyrokiem. Zdaniem protestujących Zimmerman kierował się wyłącznie rasistowskimi odruchami i potraktował nastolatka jako przestępcę wyłącznie ze względu na kolor jego skóry. Decyzja sądu jest dla nich całkowicie niezrozumiała.

Przez ulice największych miast w USA przeszły tłumy protestujące przeciwko rasizmowi.
Według Reutersa, prezydent USA Barack Obama wezwał do zachowania spokoju w obliczu zdarzenia, które spolaryzowało społeczeństwo Stanów Zjednoczonych w ciągu ostatnich 16 miesięcy.

Zabił murzyńskiego chłopca i uniknie kary? Fala protestów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.