Facebook Google+ Twitter

Protokół sekcji zwłok prezydenta już przetłumaczony

Protokół z sekcji zwłok prezydenta został przetłumaczony na język polski. Dokument wskazuje na "wielonarządowe obrażenia ciała" jako przyczynę śmierci głowy państwa oraz podaje ważną informację: w momencie katastrofy we krwi prezydenta nie stwierdzono alkoholu.

Lech Kaczyński. www.wikipedia.org / Fot. Kancelaria PrezydentaProtokół z sekcji zwłok prezydenta został przetłumaczony na język polski. W dniu dzisiejszym zapozna się z nim rodzina i pełnomocnicy. Wg. informacji TVN24 dokument wskazuje na "wielonarządowe obrażenia ciała" jako przyczynę śmierci głowy państwa oraz podaje ważną informację: w momencie katastrofy we krwi prezydenta nie stwierdzono alkoholu.

- Przetłumaczony protokół sekcji zwłok Lecha Kaczyńskiego został już przekazany do wojskowej prokuratury - mówi dla TVN24 rzecznik Prokuratury Generalnej prok. Mateusz Martyniuk. Prokurator podjął już decyzję, kto będzie mógł się zapoznać z dokumentem: - Z zapisami protokołu w najbliższych dniach zapoznać będą mogli się tylko członkowie rodzin ofiar i ich pełnomocnicy - ujawnia płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa, śledczy zdecydowali o zastrzeżeniu dokumentu.

Sekcja zwłok prezydenta została wykonana w Rosji, z 10 na 11 kwietnia - tuż po zidentyfikowaniu ciała przez Jarosława Kaczyńskiego. Sekcję przeprowadzili rosyjscy specjaliści, a jedynym Polakiem, który w niej uczestniczył był naczelny prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski. Protokół z sekcji zwłok Lecha Kaczyńskiego trafił do Polski 15 kwietnia i jest do tej pory jedynym, jaki przysłałi Rosjanie.

Rzeczpospolita podaje, iż protokół zawiera najważniejsze informacje dotyczące zgonu prezydenta. Opisuje stan, w jakim znajdowało się jego ciało w dniu katastrofy, przyczynę śmierci i okoliczności w jakich nastąpiła.

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski ujawnił, że pozostałe dokumenty z sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej mają trafić do Polski w sierpniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

Popatrzyłem jak to wygląda u rekordzistów Rokity i Czarneckiego - obaj byli w 4 partiach (jeżeli nie przeoczyłem czegoś). Szczerze mówiąc myślałem, że więcej tego będzie, choć 4 ugrupowania to i tak sporo. Nie liczyłem jednak komitetów wyborczych (np. AWS), bo te składały się z różnych partii. Gdyby tak liczyć Andrzej Olechowski miałby sporo na koncie - kilka "kanapówek" jak np. Ruch Stu etc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A więc jednak trzy. To rzeczywiście jeszcze nie rekord, ale dość symtomatyczne :). Całe szczęście, że żyją tacy, którzy się w tym wszystkim są w stanie połapać. Gratuluję, Panie Rafale :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk to akurat zły przykład Panie Robercie: najpierw Kongres Liberalno-Demokratyczny, który stworzył z Unią Demokratyczną - Unię Wolności, potem Platforma Obywatelska - czyli de facto 2 partie bo KLD płynnie zamieniło się w UW.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, Pani nieobecność w organizacjach politycznych nie ma związków z instynktem samozachowawczym. Patrząc np. na karierę Pana Donalda Tuska i innych towarzyszy, przypomnieć sobie należy ich udział w wielu partiach politycznych. Aż dziw, że wciąż w tym samym kraju :). Sądząc po karierach, to oni jednak mają wiekszy instynkt samozachowawczy, albo .... Albo udaje im się Panią nabierać :). Niestety mnie również :).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.07.2010 09:19

Hmm, a zatem trzeba powtórzyć, że klin wybija się klinem co z polityką energetyczną Polski i bezpieczeństwem zasobów energetycznych itd. za to opowiada przede wszystkim rząd kompetentnych ludzi, chyba, że jest inaczej. Z 500 dni już uciekło trochę, więc niech się spieszą do… „miękkiej” tyranii, a potem niewiadomo… Stroną w konflikcie jest poleznyje idioctwo, które staje się zadkiem władzy, dlatego ma ona m.in: chronione tyły.
Wybiela się wiele spraw a ludzie i tak wiedzą, co jest grane.
Słuszny apel poprę (czekam jeszcze na potwierdzenie-co najmniej 2 źródeł). Politycznemu bandyctwu i nieprzygotowaniu, by kierować sprawami państwa mówi się NIE.

Taaak, a zmęczony klaun niech s…..s...s.. do swych mocodawców. Syczenie też dobre na początek, przed znacznie poważniejszymi odruchami.

P.S. Ze wszystkich kandydatów PO (na koleny Urząd RP) zagłosuję na Pana Gowina, bo jest kulturalny (he-he-he)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Co z komisją hazardową, co z Polską Racją Stanu- m.in.: polityka energetyczna kraju do roku 2030; co z emeryturami, dofinansowaniem armii, obiecywanymi podwyżkami dla nauczycieli itd."

I to jest rola opozycji i posłów zasiadajacych w sejmie. Po to ich wybieralismy, i za to im płacimy. Cała reszta nalezy do państwa i państwo w miare mozliwości swoje zadania wypełnia.

Pod pozwem pana Maca się nie podpiszę, ponieważ popieram działania Palikota.

Strona werbalna jego działalnosci to jedno - strona logiczna, to drugie.
"Elegancja" pana Gowina - prominentnego członka PO, ktory potępiajac Palikota za formę, nie reaguje na skandaliczna zarówno formie jak treści wypowiedzi wierchuszki PiS - są cichym przyzwoleniem na te wypowiedzi. Nie świadczy to dobrze o panu Gowinie - ostatecznie atakowana jest jego formacja, jego rząd i szef jego partii. Ten świętoszkowato-ortodoksyjny osobnik powinien zmienić partię. Gdybym była członkiem PO - wnioskowałabym o zastanowienie sie nad rola pana Gowina w partii. Ale nie jestem, nie byłam i nie będę członkiem żadnej partii - mam silny instynkt samozachowawczy i bardzo to sobie cenię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.07.2010 21:41

Klin wybija się klinem, linka kasuje się innym linkiem, gorsza forsa wypiera lepszą forsę; na serwilizm rządzących najlepsze są: punktowanie (w innym linku znaleziono 235 afer, ja to nazywam 235 sygnałów wartych sprawdzenia); odwracanie kota ogonem tak, żeby ogona nie uszkodzić, a pazurki żeby były ostrzejsze;

Co z komisją hazardową, co z Polską Racją Stanu- m.in.: polityka energetyczna kraju do roku 2030; co z emeryturami, dofinansowaniem armii, obiecywanymi podwyżkami dla nauczycieli itd. Trzeba te zasadnicze tematy wszędzie...żeby zachęcać i budzić

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.tvn24.pl/-1,1666001,0,1,palikot-doniesie-na-politykow-pis,wiadomosc.html

Doniesienie do prokuratury złoży Palikot w sprawie wypowioedzi niektorych członków PiS na temat premiera i rządu.
Pytanie o zawartość alkoholu zadali sobie równiez śledczy natychmiast po katastrofie - dlatego wykonano badanie krwi w trakcie sekcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pytań jest cała masa. Odpowiedzi brak.
Jest teoria, że chodziło o KOLEJNE obśmianie prezydenta. Podobno w tamten dzień miał ogłosić, że startuje w wyborach prezydenckich...
Na słynnym filmiku widać liny podwieszone być może pod śmigłowcem. Co do innych elementów można być sceptycznym. Ale liny są. Po co?
http://www.youtube.com/watch?v=r1zkwStI4Fg&feature=player_embedded

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Urszulo mnie tez to razi , ale czasami puszczają nerwy. Właśnie tez mam wiele pytań. Mnie nurtuje inna rzecz- dlaczego dziennikarze (niektórzy) , eksperci , wojskowi mówią dzisiaj co innego niż 10,11 kwietnia. Wiele pytań , ale nie mogę tu podzielić się wieloma wątpliwościami czy opiniami ludzi , którzy za sterami samolotu przelecieli wiele lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.