Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

488 miejsce

Provisorium i Selfconcious na Letnim Przeglądzie T. Dramatycznego

"Punkt Zero. Łaskawe" Teatru Provisorium oraz Teatr Selfconscious będzie można zobaczyć w lipcu na Letnim Przeglądzie Teatru Dramatycznego.

Uznany za jeden z najważniejszych spektakli ostatnich lat i wydarzenie tegorocznego WST "Punkt Zero. Łaskawe" Teatru Provisorium i powracający do Polski po sukcesie na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie kanadyjski Teatr Selfconscious będzie można zobaczyć w lipcu na Letnim Przeglądzie Teatru Dramatycznego.

"Punkt Zero. Łaskawe" Teatr Provisorium (25 i 26 lipca, scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego)

 / Fot. Teatr Provisorium– Odważamy się opowiedzieć historię Maxa Aue, historię kata, niemieckiego oficera, członka elitarnej grupy nazwanej "mistrzami śmierci", który brał czynny udział w Zagładzie Żydów. Tak, trzeba odwagi, by opowiedzieć ten burzliwy los wykształconego Europejczyka, który uwierzył w "sens swojej pracy". Odwaga jest także potrzebna do tego, by jeszcze raz próbować "mówić ze sceny" o Zagładzie. Jak mówić? Czy jest sens wracać do tego co niewyobrażalne? Właśnie niewyobrażalne należy umieć sobie wyobrazić – mówi Janusz Opryński, reżyser i autor scenariusza "Punkt Zero. Łaskawe".

– Przedstawienie zagarnia widza bez reszty kreacją głównego bohatera, wartkim montażem, okrucieństwem słów, symboliką obrazów. Opryński intuicyjnie odnalazł teatralny ekwiwalent uwodzicielskiej i przeklętej lekkości narracji Littella. Tylko że potem (tak samo jak z książki) nie można wyjść z tej historii bezkarnie – pisał o spektaklu Łukasz Drewniak w Teatralny.pl

autor: Jonathan Littell
scenariusz i reżyseria: Janusz Opryński
muzyka: Rafał Rozmus
scenografia: Jerzy Rudzki
występują: Eliza Borowska, Agata Góral, Jacek Brzeziński, Sławomir Grzymkowski, Artur Krajewski, Łukasz Lewandowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.