Facebook Google+ Twitter

Prowincjonalia: Film Borcucha podbił serca publiczności

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-31 11:41

Festiwal kina niskobudżetowego. Tak można określić trwającą od 27 stycznia imprezę Prowincjonalia. We Wrześni nagradzane są filmy oryginalne, o wysokich walorach artystycznych. Po czterech dniach trwania Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia 2010 po północy rozpoczęła się gala, na której zostały wręczone nagrody publiczności.

Plakat filmu "Wszystko co kocham" w reżyserii Jacka Borcucha / Fot. Plakat- To jest niesamowite, że są takie ciekawe miejsca na świecie, gdzie z pomocą cudownych ludzi o wielkich sercach można zrobić imprezę, na której nie ma szpanu, nie ma blichtru, nie ma pudru, tylko spotykają się ludzie po to żeby pooglądać filmy i wymienić się kilkoma myślami przy tej okazji - mówił swojego czasu o tym festiwalu Maciej Stuhr, który znalazł tutaj nie tylko wspólny język z filmowcami, ale także... żonę.

Nagrodzeni otrzymują statuetki Jańcia Wodnika, filozofa, bohatera filmu Jana Jakuba Kolskiego, który 17 lat temu zainspirował Rafała Górskiego, dyrektora festiwalu, do zorganizowania tejże imprezy. Wśród kategorii można wymienić m.in. rolę kobiecą, rolę męską, film dokumentalny, fabularny film krótkometrażowy, muzykę do filmu, najlepszy film fabularny czy muzykę do filmu.

W tegorocznej, siedemnastej edycji Prowincjonaliów, laureatem nagrody honorowej został Janusz Morgenstern. Za całokształt twórczości nagrodził go Jacek Nowakowski, który tak motywuje wybór zwycięzcy - Janusz Morgenstern to nie tylko nestor polskich reżyserów filmowych, ale przede wszystkim współtwórca całej naszej powojennej kinematografii. Nie wymieniany jednym tchem obok nazwisk swoich rówieśników - Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza czy Andrzeja Munka, przysłużył się jej istnieniu i sukcesom w stopniu nie mniejszym niż ci bardziej znani - argumentuje.

Czytaj dalej:
Prowincjonalia: Film Borcucha zdobył aż trzy nagrody

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ostatnio nie chodzę do kina. Nie ma tego co lubię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.