Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12656 miejsce

Prowincjonalne dożynki pod Lublińcem [Zdjęcia]

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-09-14 05:30

Centralne uroczystości dożynkowe przyciągają Polaków ciesząc ich oczy i podniebienie. W śląskich wioskach mieszkańcy stworzyli oryginalny wystrój tego rolniczego święta. To ledwie część galerii, resztę zniszczyli goście z okolic Lublińca.

1 z 22 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Zbigniew W. Kowalewski
Fot. Zbigniew W. Kowalewski

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.09.2012 15:40

Wszystkim forumowiczom dziękuję serdecznie za odwiedzenie mojej galerii fotograficznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bywalec
  • Bywalec
  • 16.09.2012 19:59

Byłem na prezydenckich dożynkach. Było uroczyście, oficjalnie... wcale nie tak fajnie, jak na tych zdjęciach. Mają ludziska pomysły i ich fantazja nie zna granic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
uczestnik
  • uczestnik
  • 16.09.2012 10:57

A tu program trwających jeszcze dożynek prezydenckich http://www.spala.pl/imprezy/dozynki/index.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
  • Czytelnik
  • 16.09.2012 08:12

Szkoda, że tej galerii nie ma na wyświetlaczu W24, bo by więcej ludzi to obejrzało a tak to jest schowane i rzadko kto tu zagląda

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jolka
  • Jolka
  • 15.09.2012 21:50

Coś niesamowitego , fantastyczne słomiane budowle .To jest Polska Właśnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.09.2012 15:42

Ja trafiłem tam przypadkiem po drodze na śląski cmentarz. Potem, jak już wracałem do Warszawy czułem, że muszę to utrwalić, bo to rzadki fenomen współpracy wszystkich mieszkańców osady. To dzieło ich łączy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kurdebalance
  • Kurdebalance
  • 15.09.2012 15:39

No to jest już dzisiaj! Ale tak odjazdowego koguta, Krasuli, psa i kota, to na pewno im nie przygotują. Mają chłopy wenę i fantazję. Nie ma co!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.09.2012 15:34

Jak podają agencje, Dożynki Prezydenckie Spała 2012 rozpoczną się w sobotę, a w niedzielę chlebem i solą starostowie powitają prezydencką parę. Z Tomaszowa do Spały będzie można dojechać kolejką retro. Na finał zaśpiewa Maryla Rodowicz!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ciekawski
  • Ciekawski
  • 15.09.2012 15:28

A te centralne dożynki to już były, czy EURO je przysłoniło? Może jeszcze się odbędą