Facebook Google+ Twitter

Prowokacja Radia RMF

RMF FM stworzyło fikcyjnego newsa o rządowej ustawie nawołującej do czynów społecznych. Informacje cytowało w niedzielę większość portali internetowych.

W niedzielnym, porannym wydaniu faktów RMF, stacja poinformowała że dotarła do szczegółów ustawy o przygotowaniach do Euro 2012. Według RMF, ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, zawiera rozdział "Podejmowanie przez obywateli polskich pracy przy organizacji EURO 2012". Samochód RMF FM / Fot. Dominik Cierpioł

Ustawa rodem z czasów komuny, miała mówić o obowiązkowych pracach społecznych dla każdego mieszkańca Polski. Jak czytamy w ustawie: "W celu obrony dobrego imienia Ojczyzny oraz w celu kształtowania jedynie słusznych postaw moralnych i obywatelskich, obywatele polscy oraz osoby fizyczne przebywające czasowo na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zobowiązani są do pracy społecznej w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012".

Jednym słowem, każdy obywatel zobowiązany jest do dwudniowych prac przy organizacji mistrzostw piłkarskich. Dostać się miało również cudzoziemcom przebywającym na terenie Polski. W tym wypadku okres czynów społecznych, wyznaczałby czas przebywania obcokrajowca w Polsce.

"Każdy obywatel polski w wieku od 18 do 60 roku życia (kobiety) i 65 roku życia (mężczyźni) zobowiązany jest do przepracowania w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012 dwóch dni w każdym roku kalendarzowym począwszy od roku 2008."

Dziennikarze RMF-u postanowili poddać się jako pierwsi ustawie i przystąpili do czynów społecznych. Na stronach internetowych stacji pojawiły się zdjęcia dziennikarzy, którzy w niedzielne popołudnie zamiatają chodniki w Chorzowie na Śląsku.

Tragiczne doniesienia z Francji sprawiły, że RMF przerwało akcję. Na stronach stacji pojawiły się informacje mówiące, że news o czynach społecznych jest nieprawdziwy i był jedynie prowokacją stacji. Dziennikarze przez fikcyjną wiadomość, chcieli wywołać dyskusje o zbyt wolnych przygotowaniach do Euro2012. Jak czytamy na stronie www.rmf.fm - "Naszym celem było ostrzeżenie, że prace muszą ruszyć szybko, bo inaczej rzeczywiście trzeba będzie uruchomić program przymusowych prac społecznych, aby zdążyć z dotrzymaniem terminów."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Masz rację! Ponadto - media podały coś o specjalnym zaświadczeniu, o potrójnyn systemie hamowania, ktoś mądrze napisał coś o spowalniaczu. Nie wiem, czy wszyscy o tym wiedzieli z nas, ale cisza i trudno wywnioskować. Pewnie nikt (oprócz mnie) się nie przyzna, że o tym pierwszy raz słyszy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra prowokacja, to taka, która rodzi dyskusję ,dyskusję która rodzi wątpliwości. Jeśli wiadomość okazuję się prowokacją , to nie znajdzie się nikt , kto przyzna się że uwierzył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja niestety nie moge złęgo słowa powiedziec na RMF z przyczyn osobistych :P Ale przegięli

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ dowiaduję się dopiero teraz, właściwie dzięki forum. RMF słucham od dobrych kilku lat i lubię to radio, ale tego newsa nie usłyszałam. Ciekawe.. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Internetowa gazeta ma pewna zaletę - w razie pomyłki, gafy czy błędu ort. mozn aszybko poprawić albo zdjąć. A z gazety papierowej można ciągnąć łacha przez lata... czy to uczciwe?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jest znikanie artykulu na ten temat autorstwa Pana Pawla Mazura.

Przeredagowywanie starych gazet jako objaw totalitaryzmu utkwilo mi
w pamieci podczas lektury pewnej futurologicznej ksiazki..................

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochani a co za różnica czy przpracujemy dwa dni dodatkowo czy po prostu podniosa podatki, aby zorganizować Euro2012? Jeśli będą zyski z imprezy to wszyscy na tym zyskamy, jeśli straty, to wszyscy stracimy. Nie ma darmowych obiadków.
Nie widzę różnicy czy przepracuję dwa dod. dni czy podatki wzrosną np. o pół %, czego nie zauważę. Równie dobrze mógłbym wziąć dwa dni urlopu i nie iść do pracy społecznej, a pracodawca za owe dwa dni przekazałby pieniądze na Euro2012. Ludzie myślą, że jak nie pójdą na żartobliwą przymusową pracę to już ich omina dolegliwości finansowe... Oj, naiwni, naiwni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto słucha RMF-fm, tego badziewia z playlisty i faktów na poziomie Faktu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no własnie... to dziwne, ale artukuł Pawła zupełnie zniknął... a wydaje mi sie, że jakąś "wartość poznawczą" jednak miał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest na sali Paweł Mazur?? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.