Facebook Google+ Twitter

Prymas apeluje o pamieć dla zmarłych

Kardynał Józef Glemp wygłosił 31 października specjalne orędzie telewizyjne. Prymas Polski apelował aby pamiętać o tych, którzy odeszli, zwłaszcza o wybitnych i zasłużonych Polakach, którzy walczyli o wolność i tworzyli genialne dzieła.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8b/JKRUK_20080826_PRYMAS_JOZEF_GLEMP_JASNA_GORA_DSC07260A.JPG"Duch, który objawił się w tylu dziełach wybitnych i zasłużonych Polaków, pozostał w społeczeństwie. Przecież my żyjemy dorobkiem tych, którzy walczyli o wolność, którzy tworzyli genialne dzieła, którzy ukazywali nam hart ducha i męstwa, ofiarność i wielką miłość heroiczną" - mówił w orędziu kardynał Glemp.

Józef Glemp swoje kazanie wygłaszał z podziemi archikatedry warszawskiej św. Jana Chrzciciela. Jak powiedział prymas, znajdują się w nich grobowce biskupów, którzy prowadzili lud w wierze do Boga, ale także grobowce ludzi zasłużonych dla Ojczyzny, m.in. króla Stanisława Augusta, prezydentów: Gabriela Narutowicza i Ignacego Mościckiego, a także wielkich artystów: pisarza Henryka Sienkiewicza, czy pianisty i kompozytora Ignacego Jana Paderewskiego.
Kardynał przypomniał również, iż odwiedzając groby zmarłych przychodzimy do ciała, ale myślimy o duchu.

źródło:tvn24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polecam słowa Prymasa dla ludzi którzy ulegli modzie na Halloween

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.