Facebook Google+ Twitter

Prymas Polski o Katyniu: Nad mogiłami zmarłych powinniśmy stać razem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-22 15:04

Nad mogiłami zmarłych powinniśmy stać razem - podkreśla prymas Polski, arcybiskup Henryk Muszyński. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową prymas Polski wyraził ubolewanie, że rocznica zbrodni katyńskiej stała się przyczyną podziału wśród polityków.

- To jest moment, gdzie powinniśmy stać razem (....) nie tylko jako Polacy, ale także jako Polacy i Rosjanie czy jako Polacy i Niemcy - mówi prymas Polski zwracając uwagę, że to są ludzie, którzy zapłacili najwyższą cenę za to, że stali się częścią takiego czy innego narodu.

Arcybiskup Henryk Muszyński przypomina jednocześnie, że czasach II wojny światowej każdy miał obowiązek służyć w wojsku i niewielu miało szansę wyboru.

- Oni ginęli, umierali, a naszym obowiązkiem jest zachować pamięć i szacunek wobec tych, którzy razem leżą w ziemi i zapłacili najwyższą cenę w obronie tych ideałów, które albo dla nich były ważne, albo były zewnętrzną koniecznością, a my z tego dziś korzystamy - mówi arcybiskup Muszyński.

Dyskusja o tym kto powinien reprezentować Polskę na uroczystościach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej trwa od 3 lutego, kiedy to premier Władimir Putin zaprosił do Katynia premiera Donalda Tuska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.