Facebook Google+ Twitter

Prymas w obronie krzyża

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-19 21:01

Nowy prymas Polski broni krzyża i chrześcijańskich zasad. Arcybiskup Henryk Muszyński w gnieźnieńskiej katedrze uroczyście rozpoczął posługę prymasowską . W kazaniu skrytykował wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uznał, że krzyż w szkołach publicznych łamie wolność religijną uczniów.

Jego zdaniem "wojująca laickość", która pragnie wykluczyć symbole chrześcijańskie z publicznego życia, nosi na sobie wyraźne znamiona totalitaryzmu ideologicznego. Prymas zastanawiał się w jaki sposób można ocenić decyzje prawne, które z jednej strony usiłują zabezpieczyć prawa zwierząt, a z drugiej strony pozwalają uśmiercać ludzi nieuleczalnie chorych i słabych, którzy sami nie mogą się bronić.

W gnieźnieńskiej katedrze odbyła się uroczystość powrotu tytułu prymasa do Gniezna . Wzięło w niej udział około 50. hierarchów kościoła w Polsce oraz przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich i prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Prymas zastanawiał się, w jaki sposób można ocenić decyzje prawne, które z jednej strony usiłują zabezpieczyć prawa zwierząt, a z drugiej strony pozwalają uśmiercać ludzi nieuleczalnie chorych i słabych, którzy sami nie mogą się bronić"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.