Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17818 miejsce

Prywatna Łódzka Szkoła Teatralna konkurencją dla filmówki

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-22 09:20

Sławnej filmówce wyrasta konkurencja. Trwa pierwszy nabór do Prywatnej Łódzkiej Szkoły Teatralnej. Nauka w PŁST ma kosztować 10.500 zł rocznie.

- Razem z przyjaciółmi stwierdziliśmy, że w Polsce nie ma prywatnej szkoły aktorskiej, która kształciłaby według państwowych wzorców - mówi Sylwia Gaj, aktorka, właścicielka i dyrektor PŁST. Dlatego na koniec czteroletniej nauki studentów mają czekać dwa spektakle dyplomowe i egzamin z wiedzy teoretycznej. A wcześniej zaliczenia z programu, podobnego do tego z Wydziału Aktorskiego PWSFTViT, obejmującego m.in. ćwiczenia z dykcji, piosenki, ruchu scenicznego, tańca, jazdy konnej czy szermierki.

Wśród założycieli PŁST są także inni aktorzy: Adrianna Biedrzyńska, Ewa Kuklińska, Marek Kasprzyk i Zbigniew Zamachowski. Będą oni stanowić część kadry naukowej. O dobry start w zawodzie studentów PŁST mają zadbać łódzkie, warszawskie, wrocławskie i krakowskie agencje aktorskie.


Źródło: nasze miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Teraz aktorów będzie tyle, co kiedyś absolwentów marketingu i zarządzania. Naprawdę nie lepiej mniej a lepiej? Już tyle jest prywatnych szkół teatralnych i filmowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.