Facebook Google+ Twitter

Prywatne firmy wybudują nowe przystanki w Warszawie

Cztery tysiące starych wiat przystankowych zniknie z warszawskich ulic. Zastąpią je nowe. Dziś zapadnie decyzja jak będą wyglądały. Wiaty pojawią się też w miejscach, gdzie dotychczas ich nie było.

zdj. Edyta Piotrowska Wymianą przystanków zajmą się prywatne firmy w zamian za możliwość umieszczania reklam. Wszystkie wiaty będą wyglądały tak samo.
– Stare wiaty mają ponad 20 lat - przyznaje Tomasz Gamdzyk, naczelnik Wydziału Estetyki i Przestrzeni Publicznej w biurze Naczelnego Architekta Miasta Warszawy.

– Firmy wybudują przystanki i umieszczą tam swoje reklamy, zajmą się też myciem wiat i podświetleniem reklam – mówi Lech Kaczoń, prezes Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej. Na takich zasadach ponad 500 przystanków w Warszawie przejęła już firma AMS. – Pomysł cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem reklamodawców. Bilboardy nie są już tak popularne, obecnie panuje moda na umieszczanie małych nośników reklamowych – dodaje prezes Kaczoń.

Nowe wiaty pojawią się na ulicach Warszawy prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku. Najpierw zostanie rozpisany przetarg na wybudowanie przystanków. Obszar Warszawy ma być podzielony jak tort; każdy z rejonów ma obejmować fragment centrum i dalsze dziezdj. Edyta Piotrowskalnice, by wszyscy reklamodawcy dostali równie atrakcyjne tereny.

- Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli ładne przystanki, na które miasto nie wyda ani grosza - przyznaje Lech Kaczoń. Mówi, że firmy będą mogły wykorzystywać przystanki przez 15 - 25 lat, bo jak twierdzi, dopiero po takim czasie zwraca się koszt wybudowania podświetlanej wiaty (który dochodzi do 30 tys. zł.) Przystanki bez oświetlenia są dużo tańsze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.10.2006 22:47

Czas najwyższy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.